Izraelští krasobruslaři ovládli ledovou plochu. Kamera dokonale natočila jejich ohromující výkon

Fotografie: Caroline Paré / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Milovníci tohoto umění si určitě přijdou na své. Podívejte se na záběry talentovaného páru z perspektivy, kterou na běžných soutěžích neuvidíte.

Taneční pár Elizabeth Tkachenko a Alexei Kiliakov, již reprezentují stát Izrael, předvedli svou mimosoutěžní rutinu. Jak to vypadá, když pár trénuje mimo zraky diváků? Ve videu uvidíte krasobruslařské umění opravdu zblízka. Ve spojení s emotivní hudbou a netradičním kamerovým záznamem je toto vystoupení skutečným zážitkem, který byste si neměli nechat ujít.

Kameraman natáčí originální videa

Díky Jordanu Cowanovi můžeme sledovat, jak mladý taneční pár cvičí svůj volný tanec před šampionátem v Lake Placid. Tento muž spojil svůj kameramanský um s tím krasobruslařským. Vznikají tak originální záběry krasobruslařů z úplně jiné perspektivy, než jak jsme zvyklí. Celé vystoupení tak získává nádech živosti a divák má pocit, jako by byl s krasobruslaři na ledové ploše.

Jordan je bývalý krasobruslař, který reprezentoval Spojené státy. Je to ale také vynikající kameraman, jenž vytvořil sérii videí zachycující krasobruslaře při jejich tréninkových jízdách. Cestuje se svou kamerou a natáčí bruslaře všech věkových kategorií a úrovní. Snaží se přiblížit rutinu tohoto sportu, kterou běžně nemůžeme vidět. Cílem je přilákat mladé talenty a zprostředkovat lidem živý zážitek, jenž do detailu odhaluje krásu tohoto sportu.

Pár, o kterém ještě uslyšíme

V tomto videu se můžeme podívat na nadějný izraelský pár, který trénuje před soutěží svůj volný tanec. Vybrali si píseň Run Boy Run, jež perfektně dotváří celkovou atmosféru. Na ledě však není jen tento pár, rozcvičují se zde i jiní bruslaři, což vystoupení dodává ještě větší autenticitu. Máte tak pocit, že jste skutečně u zrodu vystoupení, které zatím ještě nikdo neviděl.

Taneční pár je navíc velmi talentovaný a jejich přesná synchronizace dává tušit, že před sebou mají skvělou kariéru. Přestože vystoupení je poměrně dynamické, stále dokážou udržet dojem naprosté lehkosti a elegance. Kloužou po ledu, jako by se s bruslemi narodili. Pak přidají několik originálních zvedacích figur a o umělecký zážitek je postaráno.

V klidu se usaďte a vychutnejte si taneční umění, které tento pár dovedl k dokonalosti. Také si zapamatujte jejich jména. Oběma je teprve 17 let a stále reprezentují juniory. Přesto z jejich výkonu čiší vyzrálost a perfektně zvládnutá technika – zdá se tedy, že o těchto dvou nejspíš v budoucnu ještě hodně uslyšíme.

Zdroj: Madlyodd

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*