Dešifrování kódů na telefonu pro přístup ke skrytým funkcím smartphonu

Telefon se stal neocenitelnou součástí našich životů, ale málokdo tuší, že existují kódy telefonu, kterými jeho možnosti posuneme dále. Díky němu můžeme být v kontaktu s rodinou , přáteli, nebo známými. V posledních letech je také čím dál více užívaný k přístupu na sociální sítě, nebo internet. Téměř všichni lidé nějakým chytrým telefonem neboli smartphonem disponují. Málokdo ale ví, že zadání určitých kódů může pomoci s nastavením přístroje.

Jaké kódy je dobré znát?

Některé číselné kombinace ve spojitosti s hvězdičkou, nebo křížkem umožňují rychlé zobrazení nastavení telefonu. Tyto kódy fungují u všech chytrých telefonů. Vyzkoušet je mohou i majitelé telefonů od společnosti Apple.

  • Vytočením kódu *#21# se dozvíte, zda náhodou nejsou vaše hovory, nebo zprávy přesměrovány na jiné číslo. Pakliže ne, je všechno v pořádku a nehrozí žádné nebezpečí.
  • Kód ###002 zase zakáže jakákoliv přesměrování hovorů a zpráv.
  • Pokud potřebujete znát kód IMEI, který slouží k identifikaci mobilního telefonu, pak vytočte *#06# a příslušné číslo se vám zobrazí na displeji. Tato informace se může hodit v případě, že naleznete cizí telefon.
  • Pakliže nemáte signál, můžete na svém mobilu vytočit kód *#62# a ten vám zobrazí, kam se momentálně hovory přesměrovávají. Nejčastěji se jedná právě o vašeho operátora.

Další kódy, které jsou pro uživatele telefonů přínosné

V případě, že budete potřebovat odblokovat, nebo naopak zablokovat příchozí hovory v Česku, nebo i ze zahraničí, můžete vytočit kód *#33# a záhy se funkce nastaví. Kód *3001#12345#* zadejte v případě, že se chcete dozvědět podrobné informace o signálu mobilního zařízení, nebo o SIM kartě.

Chcete snad zjistit detailní informace o veškerých součástech svého telefonu? Pak vytočte na displeji extra dlouhý kód *#*#4636#*#* a zobrazí se vám vše potřebné. Informace o fotoaparátu zařízení zjistíte přes kód *#*#34971539#*#* a podrobné informace o baterii se dozvíte po zadání kódu *#0228#

Před zadáním kódu si dobře rozmyslete, co chcete vědět

Pokud natrefíte na kód *#7370# a nebudete si jistí, zda opravdu chcete návrat do továrního nastavení, nezadávejte jej. Tyto změny jsou nevratné a z telefonu se vám mohou vytratit informace, které pro vás osobně byly cenné. I u ostatních kódů buďte při zadávání obezřetní. Nesprávné zadání může způsobit komplikace u vašeho mobilního zařízení.

Při obtížích kontaktujte servis

Je váš telefon nefunkční a zablokovaný? Pak je nasnadě kontaktovat nejbližší servis, který vám s potížemi pomůže a vyřeší je. Nikdy se nesnažte mobilní zařízení opravovat sami, nemuselo by to dopadnout dobře. Výše uvedené kódy mohou pomoci v zásadě jen se základními informacemi co do funkcionalit telefonu.

Rozhodně nevyřeší komplikovanější problémy se zařízením. Některé kódy nemusí u starších zařízeních fungovat. Obecně by ale měly být funkční u všech telefonů s operačním systémem Android.

Fotografie: Depositphotos