Děti zesnulé maminky začaly u hrobu nacházet sáčky s výkaly. Přišlo jim to podezřelé, a tak umístily skrytou kameru

Fotografie: Petr Vilgus / Creative Commons / Attribution 2.0

Když si prohlédly záběry, nevěřily vlastním očím. Bývalý manžel chodí každé ráno močit na hrob své bývalé ženy. Jsou rozvedení přes 40 let.

Jakou obrovskou zášť musí cítit muž k bývalé ženě, když se i po více než 40 letech chodí každý den mstít na její hrob. Co si partneři udělali, už se nikdy nedozvíme. Jisté je, že pár spolu měl jednu dceru, tu však vychovávala matka. Bývalý manžel se jí zřekl a téměř se spolu nestýkali. Žena si po krátkém manželství založila novou rodinu. Její děti netušily, že se jim po její smrti vrátí do života muž, kterého v podstatě neznají a který špiní památku jejich maminky.

Jeho manželka na něj vždy čeká v autě

Maminka jim zemřela před pěti lety na rakovinu, bylo jí 66 let. Její syn a dcera její hrob navštěvovali pravidelně. Asi před půl rokem začala dcera nacházet u hrobu pytlíky s výkaly. Nejdříve podezírali nezodpovědné pejskaře. Nálezy se však neustále opakovaly, a tak kontaktovali policii. Správce hřbitova jim pak povolil umístění kamery, aby se pokusili zjistit, kdo si vyhlédl matčin hrob k takovým nechutnostem.

Když si prohlédli záběry, nemohli uvěřit vlastním očím. Bývalý manžel jejich matky, se kterým se rozvedla v roce 1976, se blíží k hrobu, rozepíná si poklopec a s ledovým klidem začne močit na její hrob. A tohle dělal každý den. Vždy přijel kolem 6:15 ráno, vymočil se na hrob, zanechal pytlík s výkaly a v klidu zase odjel. Co je na tom ještě méně uvěřitelné, je, že na něj pokaždé v autě čekala jeho současná žena.

Policie jim nemohla pomoct

Děti byly v naprostém šoku. Syn umístil veškeré informace i záběry tohoto muže na facebook s doprovodným komentářem: Tento muž skoro každé ráno nechává pytle s lejnem na hřbitově a čůrá na náhrobní kámen mé matky. Má to jako rutinu a dělá to za pomoci jeho ženy. Máme zaznamenané týdny a měsíce důkazů.“

Fotografie: Freepik

Policie však byla bezmocná. Nemohou prý nijak zasáhnout, pokud nedochází k žádnému fyzickému napadení. Přesto se synem soucítili a svěřili se, že by toho muže asi zabili, kdyby byli na jeho místě. Synovi nezbývalo, než se každé ráno u hrobu utábořit a číhat na pachatele. Muž se však nejspíš dozvěděl, že jeho řádění bylo odhaleno, a přestal k hrobu jezdit.

Způsobená škoda ho nakonec dovede před soud

„Věřím, že přestal, ale v tuto chvíli jsem tak podezíravý, že tam chodím každé ráno, pro případ, že by se zase objevil.“ Svěřil se také, jak to pro něj byla neuvěřitelně těžká situace: Slíbil jsem své ženě a dětem, že mu neublížím, ale bojím se s ním konfrontovat, protože bych se nedokázal ovládat, kdybych ho měl poblíž. Dělal to s hrobem mé matky měsíce, možná celé roky.“

Nakonec se však našel způsob, jak viníka případně potrestat a stíhat ho alespoň za přestupek. Pokud totiž způsobí velkou škodu na majetku, může být stíhán za znesvěcení hřbitova nebo vandalismus. A tak si děti najaly havarijní firmu, aby hrob matky uvedla do původního stavu. Museli odstranit dekorace nasáklé močí, vyčistit náhrobek a vyměnit část okolní trávy. Faktura za služby překročila potřebnou částku, a tak se zhrzený manžel bude muset ze svých činů zodpovídat úřadům.

Zdroj: The Mirror

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]