Dětský sbor učaroval svým harmonickým zpěvem porotě i divákům světoznámé soutěže. Jejich vystoupení obletělo celý svět

Fotografie: Depositphotos

Za dobu existence talentových soutěží jsou porotci připraveni na ledasco. Při vystoupení tohoto dětského sboru jim ovšem naskočila husí kůže.

Hudba je podle některých názorů univerzálním komunikačním prostředkem. Když je mezi dvěma lidmi v soudobé společnosti jazyková bariéra, mohou ji překlenout pomocí reprodukce některé známé melodie či písně. Pomocí hudby lidé také snáze vyjadřují své nejhlubší pocity a touhy. Není proto divu, že jsou pěvecké soutěže ve světě i v tuzemsku stále velmi populární. V ruské verzi soutěže The Voice Kids (přeložitelné jako Hlas – děti) vystoupila čtveřice dětí, která porotě i publiku vyrazila dech.

Vystoupení, které jednoduše musíte zhlédnout

Když v roce 2016 vstoupili Artem, Julia, Marsel a Xenia na pódium, porota ani diváci nečekali, že brzy zažijí něco výjimečného. Čtyři malí zpěváci si pro své vystoupení zvolili populární píseň od Leonarda Cohena s názvem Hallelujah. Hudebník svoji takřka nejznámější skladbu napsal již v roce 1984, avšak světoznámou se stala až v polovině 90. let, kdy ji jako své coververze nazpívali John Cale a Jeff Buckley.

Fotografie: Freepik

Píseň nicméně získala největší oblibu až v roce 2000, když se objevila ve filmu Shrek. Od té doby ji s chutí reprodukovala celá řada hudebníků a účastníků pěveckých soutěží – čtyři dětské zpěváky nevyjímaje. Děti v ruské verzi soutěže The Voice Kids zazpívaly ruský překlad písně, přičemž divákům i porotě připravily jedinečný zážitek. Video s jejich vystoupení se proto záhy stalo virálním. Do současné chvíle ho zhlédlo téměř dvacet tři milionů uživatelů.

Porotci byli jejich výkonu nadšení

Již během jejich vystoupení bylo na porotě patrné, že je naprosto unešená. Jeden z porotců se neudržel a začal tleskat ještě v průběhu toho, co děti zpívaly. Jiná porotkyně naznačovala, že jí z andělského zpěvu naskakovala husí kůže. S výkonem všech čtyř dětí byli nadmíru spokojení i jejich rodiče, kteří na ně čekali v zákulisí.

Fotografie: Pixabay

Rodiče mohli pozorovat vystoupení svých ratolestí na širokoúhlém televizoru, který měli v zákulisí k dispozici. Když viděli, jak bezchybně zní zpěv jejich dětí, čišela z nich čirá radost. Samotný zpěv si nicméně užívali i malí umělci. Starší z dívek se během zpěvu zvládla i usmívat a celkově působila velmi uvolněně, spokojeně a sebejistě.

Mladší z dívek svůj výkon o trochu více prociťovala, avšak i na ní bylo patrné, že ji zpěv nesmírně baví. Pozadu nezůstali ani chlapci, z nichž jeden hrál kromě zpěvu ještě na kytaru. Mladší z chlapců (druhý zprava) svým sólem nakrátko ovládl pódium, když ke zpěvu přidal ještě několik pohybů, které naznačovaly, že ho v tomto odvětví čeká slibná budoucnost.

Zdroj: YouTube / Beautiful Voice TV, Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]