Instalatér si zpíval v bytě zákazníka. Kromě peněz za opravu odcházel s nahrávací smlouvou

Fotografie: Rick / Creative Commons / CC BY-SA

Neuvěřitelná věc se stala tomuto instalatérovi. Ocitl se totiž v domě muže, který vlastní nahrávací společnost. Zpěv instalatéra ho velice zaujal.

Dodnes tomu moc nevěří, ale jeho sen se nakonec stal skutečností. Hudbu vždy miloval a od mládí hrál i v amatérské kapele. Stát se profesionálním zpěvákem sice byl jeho sen, ale nikdy se mu nepodařilo prorazit. To se však změnilo v den, kdy spravoval trubky v koupelně u Paula Conneallyho. Instalatér si od něj odnesl nahrávací smlouvu.

Snu o hudební kariéře se nakonec vzdal

Kev Crane, 49letý instalatér, si vždy rád zpíval při práci. Ve volném čase se věnoval hudbě, a měl dokonce rozpracované vlastní hudební album. V 90. letech vystupoval s vlastní kapelou, se kterou zpívali hity Depeche Mode, jeho oblíbené kapely. Dvakrát se také zúčastnil talentových soutěží, ale nikdy neprorazil. Pak se definitivně smířil s tím, že hudbou se nikdy na plný úvazek živit nebude.

Přesto si během pandemie zřídil v suterénu svého domu malé nahrávací studio, ve kterém experimentoval s mixováním hudby. Měl dokonce několik svých hotových písniček. Když byl přivolán k opravě koupelny zákazníkem, neměl nejmenší tušení, ke komu domů jde. V koupelně si při práci zpíval hity od Meat Loafa a Davida Bowieho. Paul jeho zpěv slyšel a velmi ho zaujal.

Nevěřil, že dostal nahrávací smlouvu

Když Kev dokončil práci, Paul ho pozval do obývacího pokoje, aby si s ním promluvil o jeho zpěvu. Kev mu řekl, že pracuje i na svém albu, ale bere to pouze jako koníček. Jaké bylo jeho překvapení, když Paul prohlásil, že by si jeho nahrávky moc rád poslechl. Kev mu je tedy poslal, ale nic velkého si od toho nesliboval. Paul se mu však ozval hned po víkendu a rovnou mu nabídl nahrávací smlouvu.

„Uslyšel jsem jeho hlas přes koupelnové okénko. A úplně mě zamrazilo. Neslýchám často takový typ hlasu,“ vzpomínal Paul na to, jak ho Kevův zpěv zaujal. Kev také okomentoval, jak se mu život otočil vzhůru nohama: „Je to bizarní, dodnes to nechápu. Víte, je mi už 49 let, ale je to skvělé. Nedá se to ani popsat.“

V současnosti se o něm natáčí autobiografický film

Nejenže se mu splnil sen, ale jeho příběh zaujal světová média. V současnosti se podle něj natáčí film. Scénáře se chopili slavní britští sitcomoví a filmoví scénáristé Dick Clement a Ian La Frenais. Film vzniká v Británii, ale bude mít podporu Hollywoodu. Brzy se tak dočkáme snímku o tom, jak se díky neuvěřitelné náhodě splnil padesátiletému instalatérovi sen o hudební kariéře.

Zdroj: Sosialnytt