V talentové soutěži vystoupil plachý chlapec. Z jeho představení běhá mráz po zádech

Fotografie: Pexels

Čas od času se v talentové show, které jsou pořádány po celém světě, objeví někdo, jehož talent nám doslova sebere dech. Někdy nás dovede překvapit nejen talent, ale i věk zúčastněných.

The Next Star je televizní reality show, která probíhá v Kanadě. Jedná se o pěveckou soutěž, která hledá talentované zpěváky do 15 let. V současné době je již odvysíláno 7 sezón, z nichž každá má svého mladého vítěze. Poslední série byla natočena v roce 2014. V soutěži se vyskytlo mnoho známých tváří a to hlavně v roli profesionálních porotců. V roce 2013 byla spuštěna také podobná soutěž, která nese název The Next Star Supergroups. V této soutěži spolu soupeřily skupiny mladých zpěváků. 

Soutěží prošlo mnoho talentovaných zpěváků

Soutěž má za dobu svého působení 7 vítězů, z nichž 2 jsou slavnými kanadskými zpěvačkami a zpěvem se živí. K jejich proslavení vítězství velkou měrou přispělo. Jedná se o Melissu Storwick a Alici Moffet. V roce 2013 se soutěže zúčastnil i tehdy 10 letý Alex Pirvu. Mladý Alex si pro svou účast v soutěži vybral písničku The Show Must Go On od světoznámé kapely Queen. Jedná se britskou rockovou hudební kapelu, která byla založena v roce 1970 v Londýně.

Fotografie: Pexels

V původní sestavě byl zpěvák Freddie Mercury, kytarista Brian May, baskytarista John Deacon a muzikant hrající na bicí, Roger Taylor. V roce 1991 kapela přišla o svého zpěváka, ale k jejich rozpadu tím nedošlo. Píseň The Show Must Go On patří mezi jeden z jejich největších hitů 90 let. Na počest kapely byl v roce 2018 natočen film, kde tato píseň zazněla. Alex se nenechal zastrašit náročnou písní a rozhodl se svůj talent prokázat jejím zazpíváním v soutěži.

Volba písně byla pro porotce velkým překvapením 

Vzhledem k náročnosti písně byli porotci zpočátku skeptičtí, Alex je ale dokázal ohromit hned během prvních taktů celé písně. Jeho vystoupení bylo ohromující a během celé písně z něj sálala jistota a sebevědomí.

Během refrénu se dokonce jeden z porotců zvedl a vyzval celé publikum k hlasitému aplausu. Dámské části poroty již v polovině písničky začaly téct slzy úžasu. 

Zbytek písně se tak nesl v opravdu emotivní náladě a to i díky tomu, že se jedná o píseň s opravdu silným příběhem. Alex dokázal svým zpěvem překvapit v částech písně, kde je zapotřebí vysokého zpěvu, ale i v těch, které jsou vedeny ve vážnějším stylu s použitím hlubšího zpěvu. Jeho pěvecký rozsah je na jeho věk opravdu neuvěřitelný a to dokázal předvést porotě i divákům během celé písně. 

Zdroj: Next Star

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]