Díky těmto tipům hravě zvládnete vyřešit každodenní problémy, které potkávají téměř každého z nás

Představte si následující situaci. Máte velice důležité setkání, ale začala vás bolet hlava. Setkání se uskuteční za hodinu a vám neskutečně třeští hlava. Nebo se vžijte do situace, kdy sedíte u zubaře na zubařském křesle a najednou se váš žaludek rozhodne protestovat a bouřit. Všechny tyto nepříjemné situace můžou zkazit celý den. Nejhorší na tom je, že v těchto každodenních situací u sebe většinou nemáte žádný lék. Máme pro vás několik triků, které vám pomohou tyto situace přestát a dostat své tělo opět pod kontrolu.

Foukání na palec vám zklidní nervy

Máte před sebou důležité jednání a jste z toho na nervy? Máme pro vás jednoduché řešení. Foukněte si na palec. Nervy v palci totiž ovlivňují srdeční frekvenci a pokud na palec zafoukáte, snížíte tak krevní tlak. Tímto jednoduchým způsobem se dokážete uklidnit a vaše nervy se opět dostanou do normálu.

Zlepšete si náladu držením tužky

Může to působit úsměvně, ale opravdu to funguje. Držením tužky mezi zuby vám pomůže aktivovat mimické svaly, které mají na starost váš úsměv. Takto uměle vyvolaný úsměv pak může oklamat váš mozek a vám instantně zlepšit náladu.

Lechtá vás v krku? Víme jak na to

Často se vám může stát, že vás krk začne tak zvláštním způsobem lechtat. Je to opravdu zvláštní pocit a špatně se popisuje, pokud jste to už zažili, určitě víte, o čem mluvíme. Chcete-li se tohoto pocitu zbavit, stačí si začít masírovat ucho. Nervy ucha mají přímý vliv na reflexy v krku, takže nepříjemný pocit je ihned pryč.

Dávivý reflex vypne váš palec

Nepříjemnost, která je opravdu otravná. Dávivý reflex jde každopádně velice jednoduše „vypnout“. Není úplně jasné, jak tento trik funguje nicméně funguje. Pokud vás dávivý reflex trápí, stačí si stisknout levý palec. Rozptýlíte tak svůj mozek a ten zapomene na vaše dávivé problémy.

Krvácení z nosu vyřeší rty

Pokud trpíte na časté krvácení z nosu, určitě oceníte následující radu. Nervy v horních rtech dokáží ovlivňovat množství krve, které je dodáváno do nosu. Pokud vám tedy teče krev, zmáčkněte si horní rty a krvácení by mělo rázem přestat.

Máte problém s polykáním velkých pilulek?

Někdy je opravdu těžké polknout velké prášky, které vám předepsal váš doktor. Pokud máte podobný problém a nechce se vám prášky pokaždé drtit, zkuste předklonit hlavu. Poté co prášky zapijete vodou, nakloňte hlavu dopředu. Pilulky se tak dostanou na hladinu vámi vypité vody a rychle skončí na zadní straně krku. Polykání velkých prášků už nebude problém.

Probuďte ztuhlé ruce

Může se stát, že vám někdy ztuhne paže a vy ji nemůžete jednoduše rozhýbat. V takovém případě, je nejlepší uvolnit svaly na krku, které posléze uvolní také ztuhlost v paži. Několikrát se pořádně otočte na každou stranu a vše by mělo být v pořádku.

Zamezte vzniku jizev

Pokud se spálíte a bojíte se toho, že vaši kůži bude dlouhodobě hyzdit nevzhledná jizva, dodržte následující postup. Mírným tlakem přitlačte na postižené místo. Teplota kůže na spáleném místě se vrátí do normálu a sníží se pravděpodobnost vytvoření puchýře.

Uvolněte bolest hlavy jednoduchým trikem

Pokud vás bolí hlava a bolest ne a ne odeznít, zkuste následující vychytávku. Stačí si položit ruku pod studenou vodu. Chladná teplota zvýší krevní oběh ve vašem těle a tím zamezí pokračující bolesti hlavy. Ruka se dává pod vodu z toho důvodu, že má největší počet nervů, které jsou přímo spojeny s mozkem. Jednoduché a účinné.

Bojíte se jehel? Už nebudete

Jestliže trpíte panickou hrůzou z jehel a odběr krve je pro vás noční můra, máme pro vás řešení. Stačí si trochu zakašlat, člověk tak rozptýlí mozek, zvýší svůj krevní tlak a bolest ze vpichu jehly se stane snesitelnější.

Bolest zubů už není problém

Bolesti zubů můžete jednoduše odstranit pomocí kostky ledu. Ptáte se jak? Vložte kostku ledu na zadní stranu ruky mezi palec a ukazováček. Tato oblast je plná nervových cest, které přenáší informace o bolesti do mozku. Led a nízká teplota sníží aktivitu těchto cest a nepříjemná bolest rychle odezní.

Vyzráli jsme na škytavku

Škytavka je neustále probírané téma. Jak se jí zbavit? Existuje stovky tipů a rad, ale tahle vám konečně pomůže. Jednoduše zvedněte paže nad hlavu a začněte se protahovat. Protahování totiž dokáže obnovit svaly vaší bránice a zabránit tak jejich nedobrovolnému stahování. A je to škytavka je pryč.

Tohle jsou naše rady pro vás. Doufáme, že je využijete a budou vám fungovat. Někdy je jednodušší vyzkoušet jednoduchý trik než do sebe zbytečně prát desítky prášků a pilulek. Takže až vás bude zase něco bolet, vzpomeňte si na nás.