S pomocí tohoto receptu si vyrobíte úžasný domácí sýr za 15 minut. Už nikdy ho nekoupíte draze v obchodě

domácí tavený sýr

Tavené sýry bývají v obchodě častokrát těmi nejdražšími, které lze koupit. S pomocí tohoto receptu si vyrobíte chutnější variantu a už nebudete chtít jiný sýr.

Výběr tavených sýrů v obchodě je dnes celkem veliký. Občas se však lidé setkají s tím, že ať vyberou jakýkoli typ, není to ono. Výroba domácího mazacího sýru přitom nemusí být vůbec složitá. S pomocí pár surovin a trochy času dokážete takový sýr vyrobit i doma a nebudete muset trávit čas vybíráním toho pravého sýru v obchodě.

Co budete potřebovat

  • 450 g tučného tvarohu
  • 1 ks vejce
  • 110g másla
  • 1 / 2 lžičky soli
  • 1 / 2 lžičky cukru
  • 1 / 2 lžičky jedlé sody

Příprava surovin je důležitá

U tohoto receptu je velice důležité si všechny suroviny včas připravit. Tvaroh i máslo vytáhněte z lednice včas, aby se stihly lehce zahřát na pokojovou teplotu. Důležité je to hlavně u másla, jelikož je potřeba, aby mělo měkkou konzistenci a lépe se s ním pracovalo.

Na vše vám postačí mísa

Připravte si dostatečně velkou mísu. Postupně do ní vložte nejdříve tvaroh s máslem a vejcem. Vše mixérem začněte promíchávat. Jakmile se vám suroviny pořádně smíchají, přichází čas na dochucení. K tomu vám bude bohatě stačit půl lžičky cukru, půl lžičky soli a půl lžičky jedlé sody. Následně opět nechte vše důkladně promíchat pomocí mixéru.

vajíčko v misce

Poté stačí vše lehce povařit

Až budete mít všechno pořádně promíchané, postačí si už jen připravit hrnec na plotnu. Hrnec naplňte vodou a dejte vařit. Ve chvíli, kdy vodu přivedete k varu, je na čase vložit do ní obsah mísy. V této vodní lázni vařte za stálého míchání přibližně 15 až 20 minut. Po dovaření si připravte vhodnou nádobu, do které sýr přemístíte.

hotový tavený sýr

Dochucení je jen na vás

Po vychladnutí máte sýr hotový. Velikou výhodou je, že si jej můžete dochutit dle vašeho gusta. Pokud máte rádi sýr ochucený žampiony, paprikou, pažitkou nebo například šunkou, stačí ji jednoduše smíchat s hotovým sýrem. Tím vytvoříte svou oblíbenou příchuť. Nicméně i samotná verze bez doplnění přísad je velmi chutná. Zkuste tento recept a už nikdy vás nenapadne si koupit tavený sýr v obchodě.