Manželka vzala plastové kelímky a začala je secvakávat k sobě. Myslel jsem, že se zbláznila, opak byl pravdou

Fotografie: Daniel Case / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Spousta lidí si někdy v životě přála mít doma svítící diskotékovou kouli. S pomocí tohoto jednoduchého postupu si jednu takovou můžete sami doma klidně vyrobit.

Symbolem skoro každé diskotéky bývá svítící koule, která se otáčí a mění barvy. Spousta lidí někdy v životě měla nutkání si takovou kouli pořídit. Její koupě však může být i finančně náročná, a tak si pak mnozí řeknou, že by to byly jen zbytečně vyhozené peníze. Když však vyzkoušíte tento postup, můžete si takovou kouli klidně sami doma vyrobit. Využití potom bude mít úplně stejné jako originální koule z diskotéky.

Co budete potřebovat

  • 50 plastových kelímků,
  • 50 světýlek na vánoční stromeček,
  • sešívačku,
  • 3 kolíčky na prádlo.

Vytvořte kruh z kelímků

V první řadě si do každého kelímku provrtejte díru, kterou pak vždy prostrčíte vánoční světýlko. Jakmile budete mít ve všech kelímkách díru, můžete začít se základem koule. Vezměte tedy 12 kelímků a s pomocí sešívačky je spojte k sobě tak, abyste vytvořili kruh. Následně si pod spodní kelímek dejte nějakou sklenici nebo něco, co zajistí, že vám kruh vydrží stát. Jakmile se vám to povede, můžete vytvořit další řadu kelímků.

Dokončete polokouli

Druhá řada už bude složená jen z 8 kelímků. Řadu však můžete vytvořit úplně stejným způsobem jako tu předchozí. Přesně tímto postupem následně dokončete ostatní řady tak, aby vám vznikla kompletní polokoule. K vytvoření diskotékové koule jsou zapotřebí tyto polokoule dvě, takže až dokončíte tu první, můžete se vrhnout i na tu druhou.

Sestavte zbytek koule

Jakmile máte obě polokoule hotové, přichází na řadu ta nejtěžší část. Každou dírou ve spodku kelímku protáhněte jedno světýlko. Postupně takto zaplňte všech 50 kelímků. Následně už jen zbývá spojit obě polokoule dohromady. Toho docílíte tak, že polokoule přiložíte k sobě a ve třech bodech je secvaknete kolíčkem na prádlo. Nakonec už zbývá jen světýlka zapojit do zásuvky a zhasnout světlo. Vaše domácí diskotéková koule je hotová a můžete uspořádat soukromou party plnou hudby a tance.

Zdroj: Twice

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]