Kouzlete s papírovými talíři

Papírové talíře jednou za čas potřebuje snad každý. Jsou ideální především k letnímu grilování na zahradě, kdy si hospodyňky ušetří práci s mytím nádobí. Možná je doma – kdesi vzadu ve skříni – najdete i vy, možná jste po novoročním úklidu dospěli k názoru, že jsou k ničemu – přeci jen do léta ještě daleko – a chcete je vyhodit. STOP! I s papírovými talíři se dají dělat nejrůznější kouzla, což ocení hlavně kreativní dušičky. Rozhodně je nevyhazujte a místo toho se pokuste využít je jinak – mnohem kreativněji – a uvidíte, že vás výroba bude i bavit! Navíc máte-li děti, můžete do tvoření zapojit i je, čímž získáte jedno odpoledne plné zábavy a legrace. Jste připraveni pustit se do kouzlení?

Originální světlo, které upoutá pozornost!

Staví se vám při pohledu na lampičky u vás doma vlasy na hlavě? Ztratilo vaše osvětlení své původní jasné barvy a nyní se na vás doma smějí jen vybledlé lampičky, které přišly nejen o barvy, ale i o veškerý nápad či vkus? Pak je na čase vyrobit si originální lampičku, kterou jen tak někdo doma nemá! Její výroba není nijak složitá, takže ji zvládnete i vy. A co budete potřebovat? Samozřejmě lampičku, kloubouček, lepící pistoli a papírové talíře, které v tomto případě hrají hlavní roli. Talíře přehnete přesně uprostřed a přeloženou stranou je přilepíte ke kloboučku lampičky. A to je vše!

Dekorace do dětského pokoje

Jak už bylo řečeno v úvodu – máte-li děti, zapojte je do kreativního a zábavného tvoření! S jejich pomocí můžete vyrobit zajímavou dekoraci, kterou následně můžete umístit kdekoli po bytě, nejvíce se samozřejmě hodí do dětského pokojíčku. Fantazii se v tomto případě meze opravdu nekladou a vy tak na papírové talíře můžete namalovat, nakreslit či nalepit opravdu cokoli. Připravte si k tomu vodovky, pastelky, voskovky, fixy – zkrátka cokoli, čím se vám příjemně maluje či kreslí. Pak už jen stačí pustit uzdu nápadům a zajímavé výrobky jsou na světě!

Fotografie: Blue green scene Author: The Shopping Sherpa licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]