Kreativní zábava na víkend

Pokud se u vás v kůlně, šopě, garáži či na půdě nacházejí nějaké prázdné plechovky, můžete zajásat. Co já bych za ně dala! Zrovna je nemám k dispozici, ale myslím, že rozhodím sítě po sousedství. Možná, že bych našla pouze plechovku od tuňáka a zeleniny, ale osobně mě zaujaly výrobky z těch krapet větších plechovek. Tyto plechovky se s trochou šikovnosti dají bezvadně využít. A opět jsem narazila na více možností, co vše se dá ze starých plechovek, které by jinak skončily na smeťáku vyrobit. Přináším vám pár nápadů, třeba vás inspirují k nějaké kreativní činnosti.

Plechovky, jako držák na ručníky

Musím říci, že se jedná o praktickou a hezkou pomůcku. Při pohledu na zaprášené plechovky od nevábně vonícího obsahu, co zbyl na dně, by vás určitě nenapadalo, že je možné vyrobit něco tak čuačavého. Stačí použít, jako základ barvu a technikou decoupage ozdobit. Hrany plechovky pak začistit přilepením stužky a šikovné přihrádky jsou na světě. Dnem plechovky připevníme na zeď a vzniknou orkouhlé police, které krásně mohou držet ruličku ručníku.

Plechovky, jako držák na bavlnky

Už delší dobu jsem přemýšlela, kam s těmi mými klubíčky. Myslím, že si začnu častěji kupovat potraviny v konzervě. Tento nápad by mohl oslovit především motalinky, které mají v zásobě, stejně jako já spoustu barevných klubíček. Vytvoření takového koutku nevyžaduje žádný složitý zásah.

Plechovky, jako pořadače

A do třetice všeho dobrého jsem vybrala universální nápad. Jelikož ráda šiji, háčkuji, barvím a lepím, něco takového by vyřešilo zpřehlednění všech nutných pomůcek, které vlastním. Myslím, že se jedná o praktický výrobek pro všechny malíře – malířky, švadlenky, motalinky a ostatní, kteří mají na svém pracovním stolku neustále chaos. Rovněž v kuchyni se najde spousta náčiní, které potřebujete mít ideálně vždy po ruce. Plechovky stačí natřít, jakkoliv ozdobit a okraje zajistit, proti pořezání. Buď je můžete přilepit k sobě nebo jednotlivě rozestavět.

Obrázek: pixabay.com