Dítě se právě narodilo a už vypadá na 40 let. Lékaři pro to mají jasné vysvětlení

Fotografie: Freepik

Chlapec se narodil se vzácným onemocněním. V důsledku léčby mu začaly růst vlasy a obočí. Brzy po narození tak vypadal o mnoho let starší a lidé na internetu si jeho nevšední vzhled oblíbili.

Tot Jaxon James Ayers se narodil o osm týdnů dříve. Brzy po narození lékaři zjistili, že chlapec trpí vzácným vrozeným stavem. Nazývá se hyperinsulinismus a trpí jím přibližně jedno z 50 000 dětí. Tyto děti musí pravidelně užívat léky, aby se jejich hladina cukru udržovala ve zdravém rozmezí. Jinak by dlouho nepřežily.

Vedlejší účinky léku

Lék s názvem Diazoxid, který se k léčbě této nemoci používá, má však vedlejší účinky. Jedním z nich je abnormální růst vlasů a chloupků. Jaxon má tedy mnohem více vlasů i výraznější obočí než běžný novorozenec. Jeho matka Shannon je na novorozeného syna pyšná. A stejně jako ostatní maminky, i ona sdílela fotografie novorozeného chlapce na sociálních sítích.


Malý Jaxon byl tak nepřehlédnutelný, že si jeho videa i fotografie začali lidé přeposílat mezi sebou. Shannon řekla: „Lidé jsou šokovaní, když vidí, kolik má vlasů, a někteří vtipkují, že brzy bude potřebovat holiče. Opravdu jsem nečekala, že se můj obsah někdy stane virálním. Lidé jsou však natolik překvapení jeho vzhledem, že si fotografie mezi sebou sdílí.“

Stal se hvězdou internetu

Shannon se cítí jako kterákoliv jiná hrdá maminka. Chtěla novorozeného chlapce ukázat přátelům i ostatním lidem. Přestože je Jaxon velmi zvláštní, reakce lidí byly vesměs pozitivní. Maminka se svěřila, že ji lidé někdy obviňují, že mu obočí kreslí a používá filtr na vlasy. Tomu se však Shannon jenom směje. Na miminko má Jaxon opravdu netradiční vzhled. Jakmile však trochu povyroste, nejspíše bude vypadat jako kterékoliv jiné vlasaté dítě.

Hyperinzulinismus je onemocnění, při němž slinivka produkuje příliš mnoho inzulínu. To způsobuje extrémně vysokou hladinu cukru v krvi. Bez léků by lidé s tímto onemocněním dlouho nepřežili. Růst vlasů je tak ten nejmenší problém. Jaxon možná bude muset v budoucnu navštěvovat kadeřníka o něco častěji než běžní lidé. Bude však moct žít běžný život bez vážnějších komplikací a to za to určitě stojí.

Zdroj: DailyMail