Doktoři jí dávali 3 měsíce života, ale dnes je z ní zdravá maminka 3 dětí. To, co se stalo, byl skutečný zázrak

Fotografie: Depositphotos

Říká se, že naděje umírá poslední. Neuvěřitelný případ této mladé ženy také ukazuje, že zázraky někdy přijdou i v těch nejvíce beznadějných případech.

V roce 2007 začala Ashley bojovat s rakovinou, když byla těhotná, a poté se jí podařilo vyléčit z rakoviny ve čtvrtém stadiu s velmi špatnou prognózou a pouze 25procentní šancí na přežití. To však není jediný zázrak, který ji potkal. Jaký je Ashleyin příběh a co je na ní tak výjimečného, že to láme srdce lidem po celém světě? Rozhodla se podělit o svůj příběh s ostatními lidmi a chtěla jim dodat naději, sílu a chuť bojovat. Ukazuje, že zázraky se opravdu dějí.

Nádor ve 4. stadiu

Ashley otěhotněla ještě jako 26letá žena. Bohužel už v prvním měsíci těhotenství na svém těle pozorovala znepokojivé změny. Na zátylku si našla hmatatelnou bulku, která se den ode dne zvětšovala a bolela. Léze ji začala znepokojovat. Rozhodla se jít k lékaři, kde se dozvěděla první diagnózu – infekce slinných žláz.

Zahájila farmakoterapii, ale její stav se nezlepšil. Znovu navštívila lékaře, který jí stanovil konečnou diagnózu – zhoubnou formu rakoviny mozku. Vzhledem k jejímu těhotenství nemohli zařadit chemoterapii ani radioterapii a léčba byla velmi naléhavá. Lékaři museli co nejdříve učinit důležité rozhodnutí. Ve 33. týdnu těhotenství se rozhodli porod vyvolat. Malý Harley se naštěstí narodil zcela zdravý a jeho život nebyl ohrožen. Pak ale začal boj o matčin život.

Rakovina na mozku

Do čtyř dnů po porodu podstoupila operaci, při níž jí byl nádor odstraněn. Výsledky vyříznutí ukázaly, že se rakovina rozšířila nejen do mozku, ale i do plic a jater. Její léze byly diagnostikovány jako stadium IV, tedy nejpokročilejší a nejnebezpečnější stadium rakoviny. Kvůli tlaku nádoru na lebeční nervy přestala vidět na pravé oko.

Fotografie: Freepik

V lednu 2008 lékaři po mnoha vyšetřeních zjistili, že metastáze jsou viditelné na více místech v těle. Přestože během pouhých šesti týdnů podstoupila maximální dávku ozařování a chemoterapie, nádory nadále rostly. Ashley se rozhodla pokračovat v chemoterapii, která trvala až do července 2008. Poté byly provedeny další testy, aby se zkontroloval průběh léčby.

Lékaři Ashley doporučili, že je čas začít slavit každý okamžik s rodinou, protože jí nemohli zaručit, kolik dní ještě bude žít. Ashley se podle toho začala chovat a odjela se svým manželem na společnou dovolenou. To, co se stalo potom, je těžko vysvětlitelné i pro onkology a další lékaře.

Stal se opravdový zázrak

Když se vrátili z odpočinku, šla rychle na kontrolu a byla připravena přijmout zprávu, že to jsou její poslední dny. Osud tomu však chtěl jinak. Místo toho se Ashley dozvěděla, že je jí daleko lépe. Lékaři jí oznámili, že zpráva radiologa nenaznačuje existenci onemocnění. Ukázalo se, že Ashley přešla do období nemoci, které se vyznačuje absencí jakýchkoli příznaků nemoci neboli takzvanou remisí.

Fotografie: Pexels

Onkoložka otevřeně hovořila o tom, že tomu nemůže uvěřit, protože teoreticky je rakovina ve čtvrtém stadiu nevyléčitelná. Ashley řekla, že bojovala, aby zůstala naživu kvůli svému synovi. On byl její největší motivací v boji s nemocí. Tím však šťastné události v Ashleyině životě neskončily. Později ji život překvapil ještě dvakrát.

Už nebude moci otěhotnět

Po dlouhé léčbě odborníci Ashley oznámili, že už nebude moci mít dítě. Její tělo bylo příliš zničené chemoterapií a dalšími léčebnými postupy. Přesto se jí dva roky po vyhraném boji bez komplikací narodilo druhé dítě a v roce 2016 porodila třetí. „Chci svůj příběh předat dál, protože chci šířit naději,“ říká. „Chci dát lidem sílu, aby se nevzdávali,“ dodává Ashley.

Zdroj: Twice