Domácí pizza snadno a rychle: z mouky a vody bez zdlouhavého kynutí

Milujete známou italskou pochoutku? Domácí pizza podle tohoto receptu dokazuje, že připravit si výjimečnou italskou dobrotu je velmi snadné. Na těsto budete potřebovat jenom pár surovin a samotná příprava se obejde bez kvásku, kynutí i dalších složitých a zdlouhavých příprav. Stačí se pustit do práce a za pár desítek minut už můžete servírovat.

Domácí pizza chutná nejlépe

Domácí pizza má hodně do sebe už jen proto, že si s ní dá člověk práci. Díky tomu si na ní více pochutnáme, a navíc budeme mít z našeho výsledku radost. Můžeme si na ni dát suroviny, které máme rádi a nemusíme spoléhat jen na ty, které jsou předepsané pizzerií. Co je ale hlavní, tak těsto si můžeme udělat k obrazu svému, tudíž si ho připravit přesně tak, jak chceme. My vám dnes ukážeme recept na těsto, k jehož přípravě nebudete potřebovat žádné kvasnice, a navíc vám celá příprava zabere jen 10 minut.

Co budete potřebovat

Pro přípravu našeho těsta budete potřebovat následující ingredience: 300 g mouky, 150 ml teplé vody, 1 polévkovou lžíci olivového oleje a špetku soli. Z tohoto množství vytvoříte dvě až tři placky na pizzu. Pokud chcete více nebo méně, není problém zvýšit či snížit poměr ingrediencí. Báječné na celém receptu je hlavně to, že vám příprava těsta nezabere déle než pár minut. Nemusíte tedy trávit dlouhé hodiny v kuchyni při čekání na těsto.

Jak postupovat

Připravte si větší mísu, do které nasypte mouku, vodu, olej a sůl. Všechno pořádně smíchejte a hněťte tak dlouho, dokud nevytvoříte jemné těsto. Dále si připravte pracovní desku, kterou posypte moukou. Následně na ní pořádně těsto rozválejte, dokud nevytvoříte krásně tenké placky. Dejte si ovšem pozor, aby se vám těsto neprotrhlo.

Jakmile budete mít placku připravenou, můžete na ni začít skládat vámi oblíbené ingredience, například chutný salám, zeleninu, špenát, sýr atd. Až to budete mít připraveno, vložte pizzu do předem rozehřáté trouby a pečte 15 až 20 minut při teplotě 200 stupňů. To je všechno, pak už stačí jen servírovat. Přejeme dobrou chuť.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]