Domácí prací prášek snadno a rychle. Stačí voda, soda a trocha mýdla

Ten z obchodů je často drahý, plný chemie a pochybné kvality. Podívejte se, jak si připravit domácí prací prášek, který je podstatně lepší. Je s podivem, že mnoho lidí stále kupuje to, co jim nabízejí obchody. Alternativa vyrobená doma je přitom mnohem levnější, je také mnohem účinnější a hlavně je ekologičtější. A výroba? Ta je jednodušší, než si myslíte.

Jaké věci budete potřebovat?

Už to, že jsou potřeba jenom 3 jasně ukazuje na to, že vyrobit domácí prací prášek není absolutně nic komplikovaného. O tom se ostatně můžete celkem brzy a také jednoduše přesvědčit. Stačí když si připravíte:

  • 5 lžic mýdlových hoblin
  • 250 ml prací sody
  • 2,5 litru horké vody

Příprava je velmi jednoduchá

Máte všechny ingredience, které jsou na domácí prací prášek potřeba? Pokud ano, již se můžete pustit do přípravy. Nejprve vezměte trochu vody, kterou vložíte do hrnce a v ní začnete opatrně a pozvolna rozpouštět jednotlivé mýdlové hobliny. Hrnec pomalu zahřívejte, aby se udržela dostatečná teplota vody. Pozor také na možnou vzniklou pěnu. Když je vše rozpuštěno, můžete do směsi opatrně přilévat zbývající vodu. Několikrát důkladně promíchejte, aby se vše propojilo.

Sporák můžete vypnout, hrnec z něj odstavit a nyní už zbývá jenom soda. I tu opatrně přisypávejte do mýdlové směsi. Míchejte tak dlouho, dokud se soda dokonale nerozpustí. V tu chvíli už je třeba nechat celou směs chladnout při pokojové teplotě. Během toho postupně promíchejte.

Jakmile je váš domácí prací prášek ochlazený na pokojovou teplotu, je třeba vzít tyčový mixér, pomocí kterého se zbavíte případných hrudek, které se mohly objevit tím, jak vše chladlo a jak se mýdlo sráželo. Po promixování získáte hladkou tekutinu, která je pracím práškem který můžete ihned použít.

Využití je snadné

A jak tento prací prášek využít? Úplně stejně jako ten, který koupíte v obchodě. Základem je tedy nalití určeného množství do přihrádky v pračce. Potom zapněte pračku na příslušný program a perte. Potom se sami přesvědčíte o tom, že nečistoty jsou minulostí a prádlo je krásně měkké a také krásně voňavé.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]