Chcete mít nádherné a zdravé nehty? Zpevnění nehtů můžete docílit i prostřednictvím domácích tipů, které používají ženy po celém světě a zaručí vám, že skutečně fungují. Tak se nezapomínejte hýčkat.
Zdravé a silně vypadající nehty mohou být známkou dobrého zdraví. Pokud se na druhou stranu zdají být oslabené, popraskané nebo nepravidelné, potřebujete metody na zpevnění nehtů. Pokud se chcete vrátit do starých kolejí a mít opět krásné ruce, budete muset možná udělat malé změny ve svém životním stylu. Zde je několik tipů, které vám pomohou přirozeně získat zpět silné a zdravé nehty.
Ačkoli existuje mnoho kosmetických technik a ošetření, které vám pomohou zlepšit kvalitu nehtů, je důležité je doplnit změnou určitých návyků. V tomto případě jídlo, hygiena života a několik jednoduchých kroků, díky kterým budete mnohem zdravější a krásnější. Zdravotní problémy lze navíc odhalit i podle vzhledu nehtů. Zde je tedy několik jednoduchých tipů, které vás udrží v několika manikúrových sezeních.
Spolehněte se na biotin a omezte používání laku
Konzumace potravin obsahujících biotin umožňuje nehtům přirozeně ztvrdnout, pokud jsou užívány pravidelně. Nejlepší je samozřejmě zdravá a rozmanitá strava. Jak ovšem radí dermatoložka Anne M. Kleinsmithová, doplňky biotinu (vitamínu B) jsou dobrou alternativou pro lidi s oslabenými nehty. Specialista odhaduje, že biotin je užitečný pro obnovení síly našich nehtů a zároveň podporuje jejich opětovný růst.
Oslabení povrchu může být také ovlivněno neustálým používáním laku. Jeho aplikace však nepředstavuje nebezpečí, pokud budete respektovat určitá pravidla. Například při manikúře používejte kvalitní odlakovač, který neobsahuje aceton, který povrch vysušuje. Ideální ovšem je, když ho budete používat mnohem méně. Pokud ho používáte neustále, zkuste aplikaci na nějakou dobu omezit.
Hydratace a pravidelné stříhání
Na spodní části nehtů je kutikula, která je tenkou kůží a jejímž úkolem je zabránit pronikání infekcí. Z tohoto důvodu je velmi důležité o ni pečovat. Zkušený dermatolog vám doporučí, abyste během manikúry tyto malé oblasti a kontury nezanedbávali. Proti vysychání byste měli používat zvlhčovač a pravidelně si v něm máčet prsty. Pokud si všimnete jakýchkoli příznaků infekce, poraďte se s lékařem.
Pravidelné zastřihování je dalším důležitým krokem, na který nesmíte zapomínat. Zabráníte tím lámání a pronikání nečistot. Je proto ideální, když je budete udržovat krátké. Samozřejmě si je musíte stříhat podle toho, jak rychle rostou. Ostré hrany vyhlaďte pomocí jemného pilníku. Nakonec, pokud máte na povrchu nehtů nerovnosti, můžete je během manikúry leštit.
Použijte speciální kartáč
V rámci určitých čištění může být oblast pod nehty porušena ostrými nebo dlouhými nástroji, navíc agresivními. Je pravděpodobné, že tento typ čištění vyvolá plísňové nebo bakteriální infekce. Ideální bude, když použijete kartáče, které jsou vhodné pro tyto účely a nepoškodí kůžičku ještě více.
Zdroj: Healthline