Dopřejte si kvalitní podlahy do celého bytu

Nová podlaha je mnohdy celoživotní investicí. Při její koupi dávají i ti největší spořílci přednost kvalitě před cenou. Na prvním místě při jejím výběru však stále stojí design a funkčnost. Na trhu je velké množství druhů podlah, v různých dekorech a cenách.

Právě podle ceny bychom se orientovali nejraději, protože se to jeví jako nejjednodušší varianta, ale bohužel ne vždy platí, že to, co je nejdražší, je také nejkvalitnější. Proto určitě stojí za to svěřit výběr podlahy do rukou odborníků. Ti vám poradí nejen ohledně výběru vhodného typu podlahy do jednotlivých místností, ale navrhnou vám také ideální barevné provedení, které bude vhodně doplňovat zbytek vybavení.

Kde hledat kvalitní podlahy?

Velmi pestrou nabídku najdete na stránkách www.meister-podlahy.cz, kde si zajisté vyberete podlahy do celého bytu. Všeobecně se doporučuje volit zejména do menších prostor, nebo do místností, ve kterých ještě nemáte představu o budoucím nábytku spíše světlejší odstíny. Ty jsou totiž méně nápadné a lépe kombinovatelné. Do velkých prostor a ke světlému nábytku si naopak můžete dovolit vybrat si některý z tmavších dekorů. Například v kombinaci s bílou nebo krémovou kuchyní pak vypadá kontrastní tmavá podlaha velmi efektně a jistě upoutá pozornost.

Kvalitní podlahy jsou většinou vyráběny z ekologicky šetrných materiálů, výjimkou dnes nejsou na trhu ani čistě přírodní materiály, které se těší stále větší popularitě mezi zákazníky. Nejzajímavější z nich je třeba korek, který vyniká svou pevností, odolností, velmi účinně dokáže tlumit hluk a je velice příjemný na dotyk. Vhodný je zejména do dětských pokojů, kde už stačí doplnit jen malým koberečkem například před lůžko.

Péče o podlahy

Pokud jste se rozhodli, že si pořídíte kvalitní podlahu a chcete, aby vám sloužila co nejdéle, pak jí budete muset věnovat také náležitou péči. Základním předpokladem je, že si vyberete vhodný typ podlahy do daného prostoru.podlahy Například do kuchyně nejsou vhodné podlahy s drobnými spáry, ve kterých se vám velmi rychle usadí nečistoty. Správně zvolené podlahy jsou nenáročné na údržbu. Stačí je běžně zamést nebo vysát, případně vlhce setřít.