Downův syndrom nebyl překážkou. Chlapec se stal modelingovou hvězdou

Dnešní příběh je malém manželském páru, který se moc těšil své nové dítě. Pár ovšem netušil, že jim osud nadělí velkou ránu – Downův syndrom. Když se syn narodí, lékaři mu po čase zjistí právě tuto nemoc a poruchu. V tu chvíli se manželům mění svět, ale zatím netuší, že to vše bude mít naprosto nečekané vyústění.

Příchod nového dítěte

Když mladí rodiče čekají miminko, je to pro všechny jistě velmi vzrušují zážitek. Celá rodina nemluví o ničem jiném než přicházejícím děťátku, do kterého vkládají mnoho nadějí. Ne ovšem pro všechny je to období očekávání krásné. Život totiž umí nadělit i hořká překvapení. Příkladem je příběh manželského páru Stuarta a Kirsty Baxterových.

Pro tento zmíněn pár se období očekávání jejich nového dítěte, stalo obdobím úzkosti, strachu a nejistoty. Důvod byl jasný. Před 6 lety v roce 2013 totiž ztratili po 19 týdnech těhotenství dítě, což logicky vyústilo v obavy o dítě nové. Tentokrát to ovšem dopadlo dobře. Díky Kirstyně silné vůli a víře se jim narodil krásný chlapeček, kterému dali jméno Riley.

Po porodu zjistili nemilou zprávu

Porod proběhl bez komplikací, nicméně chvíli po porodu se pár dozvěděl nemilou zprávu. Lékaři novopečeným rodičům sdělili, že chlapec trpí Downovým syndromem. Rodičům se částečně zhroutil svět, neboť se hned začali obávat toho, že jejich syn bude šikanován. Především tatínek Stuart se obával toho, že s jeho synkem se bude zacházet jako jinak, a bude tak trpět nejrůznějšími posměšky.

Uvedl něco ve smyslu, že když jim tom lékaři sdělili, tak plakal. Ne z toho, že by syna kvůli syndromu neměl rád, ale proto, že svět umí být pěkně krutý. Netušil ovšem, že vše dopadne úplně jinak, a jeho obavy byly zbytečné.

Smějící se chlapec rozdává radost

Jak Riley rostl, přinášel rodičům a nejbližším lidem kolem jen samou radost. Z toho důvodu dostal přezdívku Smiley Riley. Rodiče mu dali tuto přezdívku hlavně proto, že se stále usmíval a jeho úsměv dokázal lidi dělat šťastnějšími.

Díky jeho krásnému úsměvu upoutal pozornost modelingové agentury, se kterou byla nakonec podepsána smlouva. Rileymu byly v té době pouhé 4 roky. Objevil se tak v reklamách britské značky Mothercare, čímž si vysloužil u svých spolužáků ve škole velký obdiv. Všichni s ním jednají jako s hvězdou. Hrdý otec Stuart s postupem času přiznává, že kdyby na začátku věděl, jak to všechno dopadne, byl by rozhodně klidnější.

I přesto, že jeho svaly nejsou tak vyvinuté, jako u jiných dětí stejného věku, dělá Riley spoustu věcí. Dokonce se začal učit jezdi na koni. S rodiči a ostatními se dorozumívá pomocí znakové řeči, a jde mu to přímo fantasticky. Přejeme mu mnoho štěstí, radosti a úspěchů.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]