Rybáři si od jezera odnesli úlovek, který jim změnil život. Toto našli ve starém trezoru

Fotografie: Freepik

Tuhle zábavu si našli v době covidových lockdownů. Zkušeným lovcům pokladů se teď poštěstilo. Tentokrát našli pod vodou starý trezor, který nebyl prázdný.

Mnoho lidí se nyní ve Spojených státech věnuje novému koníčku a hledá poklady pod vodou. Málokdy sice narazí na něco cenného, ale ochránci přírody jásají, protože lidé zároveň čistí vodní plochy od starého harampádí. Této dvojici se však podařilo ulovit něco opravdu cenného. Ve starém trezoru byly balíky bankovek.

Vzali si lano s velmi silným magnetem

Určitě už jste někdy slyšeli o hledání pokladů pomoci detektorů kovů, které dokáží označit kovové předměty nacházející se pod povrchem půdy. Ve Spojených státech si v posledních letech získala oblibu podobná zábava. Poklady se však nehledají v terénu, ale ve vodě, a to pomocí nahazování silných magnetů. Tento nový koníček se jmenuje „magnet fishing“ a jeho obliba neustále roste. I když většina „ulovených“ předmětů bývá bezcenná, jednomu rybářskému páru se teď podařil opravdu cenný úlovek.

Stránka Evoclique na sociální síti X zveřejnila příběh Jamese Kanea a Barbie Agostiniové. Tito dva přátelé „rybařili“ v jezeře v newyorském Queensu. Do vody hodili lano s velmi silným magnetem a podařilo se jim na na ně přitáhnout něco opravdu těžkého. Když začali předmět tahat z vody, zjistili, že ulovili starý uzavřený trezor. Když jej vypáčili, nevěřili vlastním očím. V trezoru byly dva tlusté balíčky bankovek.

Šťastlivec dostal za zdánlivě obyčejnou dvoustovku téměř 100 000 Kč. Možná ji máte v peněžence

Bankovky poslali na důkladné vyčištění

„Vytáhli jsme to a byly to velké hromady stovek. Jsou to tlusté balíky, ale jsou promočené a do značné míry zničené,“ citoval Jamese Keana web Upworthy. Celkem měl trezor obsahovat 100 000 dolarů, tedy přibližně 2,3 milionů korun. Šťastní nálezci poslali všechny bankovky k profesionálnímu vyčištění, které ale bude trvat měsíce. Něco z ulovených peněz však zcela určitě dostanou.

Kdo vyhodil trezor s tolika penězi do jezera, se bohužel nepodařilo zjistit. Jejich první cenný úlovek to však nebyl. Rybaření s magnetem se začali věnovat v době uzávěrek za koronaviru. Od té doby už našli 7 historických zbraní a několik granátů z druhé světové války. Na SvětěKreativity jsme psali také o českém hledači pokladů, který s pomocí detektoru kovů našel 234 vzácných mincí z 16. století.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*