Dveře metra se otevřely ve stanici a neznámý chlap předvedl nevšední skutek. Revizoři ani cestující nic takového ještě neviděli

Fotografie: Depositphotos

Závod mezi metrem a běžcem měl velmi těsný výsledek. Trénovaný ragbista však nakonec pokořil rychlost metra a výzvu splnil.

Možná jste se někdy zasekli v dopravním prostředku a říkali si, že byste na místě určení byli možná rychleji pěšky. Dá se však předběhnout metro, které zpoždění nemá a na celou akci máte pouhých 80 vteřin? Běžný netrénovaný smrtelník by nejspíš neměl nejmenší šanci. Ovšem tento mladý muž se zahanbit nenechal a připravil divákům napínavou podívanou až do konce.

Trasu museli pečlivě naplánovat

James Heptonstall, 30 letý anglický hráč ragby, se inspiroval podobnými výzvami, které proběhly po některých evropských městech. Londýnské metro do té doby nikdo nepokořil. Rozhodl se, že prvním bude on a výzva to byla opravdu nelehká. Na pomoc si přibral kamaráda, který celou akci dokumentoval na kameru.

Fotografie: Depositphotos

Nejdříve museli důkladně naplánovat trasu. Vybrali si nejkratší úsek metra mezi zastávkami Mansion House a Cannon Street. Celá trasa měří 380 metrů a po cestě je potřeba zdolat 75 schodů a dva jízdenkové turnikety. Což by zvládnout měl. Co se však naplánovat nedá, to jsou chodci, kterým se při úprku musíte zvládnout svižně vyhýbat.

Chvíli se zdá, že to nemůže stihnout

Závod začíná ve stanici Mansion House. James stojí netrpělivě u dveří vlaku. Na hlavě má připevněnou kameru a čeká, až metro zastaví a on bude moci vyběhnout. Ve vlaku mezitím zůstává jeho kamarád Noel Carroll, který závod dokumentuje zevnitř metra. Náhodným cestujícím došlo, o co se tady jedná a také s napětím čekají, zda se Jamesovi podaří nastoupit v další stanici.

James vybíhá a celý jeho běh můžeme pozorovat jeho kamerou. Je vidět, jak si mezi kolemjdoucími plánuje nejvhodnější trasu, aby se všem vyhnul. Vybíhá ze stanice metra a pokračuje po dlouhé ulici k další zastávce. Sbíhá opět do podzemí. Na kameře z metra však zatím vidíme, že vlak už staví v další stanici, dveře se otevírají, ale James zatím nikde.

Později zdolal i metro v New Yorku

Na poslední chvíli se objeví v záběru. Ze schodů seběhl dokonce tak rychle, že minul vstup na perón a musel se vrátit kousek zpět. Dveře stále zůstávají otevřené. James k nim doběhne téměř na poslední chvilku. Sotva přistane na podlaze metra, dveře se zavírají a James těžce oddechuje. Napínavá podívaná to je až do samotného konce.

Cestující jeho výkon ocenili hlasitým potleskem a tento počin nezůstal veřejnosti utajený. Později byli oba mladí muži pozvání do New Yorku, aby pokořili pro změnu místní metro. Trasa byla o několik desítek metrů delší, přesto se mu podařilo doběhnout metro rychleji, než to v Londýně. Na napínavý závod, který zvládnou jen ti nejtrénovanější se můžete podívat níže ve videu.

Zdroj: Elgrupoinformatico