Dívka žila rok v nemocnici, protože se o ní její rodina odmítla starat. Nakonec ji adoptoval svobodný gay

Fotografie: Depositphotos

Seznamte se s Pablem, mužem, jehož největším snem bylo stát se otcem. A toto přání se mu jednoho dne splnilo.

Hlavním hrdinou tohoto příběhu je gay, který snil o tom, že se stane otcem v zemi, kde LGBTQ+ komunita udělala první kroky k uznání svých práv. Jeho cesta k vytvoření milující rodiny byla ale hodně náročná. Musel překonat všechny potíže, které ho na jeho cestě potkaly, aby dal domov milující malé holčičce, která zůstala sama.

Snil o rodině

Pablo Fracchia je sociální pracovník, dobrovolník Červeného kříže a LGBT + aktivista z Argentiny. Fracchia celý život snil o tom, že se jednoho dne stane otcem. Jenže potom zjistil, že je gay a jelikož vyrůstal v 90. letech, bylo pro něj hodně těžké říct někomu pravdu. Protože když byl někdo gay, bylo na něj pohlíženo zkrátka jinak. Pro něj, jako pro teenagera, bylo velmi složité vybrat si mezi rodinou nebo štěstím.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Pablo Fracchia (@pablitofracchia)

Pablo později začal úzce spolupracovat s LGBT federací Argentiny. Snažili se získat stejná práva v manželství. V tu dobu se mu opět vrátila aspoň malá naděje v to, že jednoho dne bude mít dítě. V roce 2017, po překonání všech obav a nejistot, které měl, poté, co prošel psychoterapií a procesem přehodnocení své myšlenky, se rozhodl jít za svým snem.

Zamiloval si malé děvčátko

O 2 roky později, v roce 2019, měl Pablo konečně nějakou šanci. Zavolal mu rodinný soudce, který mu řekl, že v nemocnici se nachází jedna malá holčička, které je rok a 10 měsíců, a nemá vůbec nikoho. Mia měla gastrointestinální onemocnění a potřebovala péči, ale protože ji její biologická rodina nemohla poskytnout, rodinný soud nařídil Miu poslat do „pěstounské nemocnice“, která má v popisu práce se o takové děti postarat.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Pablo Fracchia (@pablitofracchia)

V Argentině není proces adopce obvykle obtížný, ale je velmi časově náročný. Takže to pro něj bylo velmi těžké. A taky tam vlastně vše záleží na tom, zda máte soudce, který je citlivý, otevřený a nezaujatý ve víře, že gay může být dobrým rodičem pro dítě. Soudce je totiž ten, který rozhodne, jestli dítě půjde do náhradní rodiny nebo ne.

První setkání

Pablo nebyl jediným kandidátem na adopci. V užším výběru totiž byly ještě další 4 páry. Představte si, že jste single a gay. Pablo si myslel, že nemá šanci na to, aby zvolili právě jeho. Naštěstí byl soudce ve svém rozhodnutí přes všechny běžné předsudky poměrně objektivní. Druhý den šel Pablo do nemocnice, aby Miu navštívil. Nikdy před tím ji neviděl, ani na fotografii.

Když Pablo dorazil do nemocnice, sestra ho vzala do pokoje, kde se setkal s Miou. Dveře se otevřely a on ji viděl v náručí sestry. Najednou se sestra zvedla a dala mu Miu. Ti dva se dlouhou dobu objímali. A o pár minut později mu Mia ukázala svoji nejoblíbenější hračku a začali si hrát. A tak se ti dva vlastně potkali.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Pablo Fracchia (@pablitofracchia)

Musel obětovat velmi důležitou činnost

Když do jeho života vstoupila Mia, musel se Pablo vzdát svých neziskových aktivit. Přestal pracovat jako dobrovolník Červeného kříže a opustil humanitární mise, protože požadovaly být na dlouhou dobu mimo domov. Myšlenka opustit organizaci byla nesmírně obtížná, ale on věděl, že to stojí za to. A kdyby mohl, tak to ihned udělá znovu.

Zdroj: BoredPanda

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*