Zdravotní sestra prozradila tajný trik s propiskou, díky kterému poznáte, zda bylo klíště infekční

Fotografie: Depositphotos

Pobyt v přírodě je příjemná forma trávení volného času. S teplem však přichází i aktivita hmyzu, jako jsou komáři, a klíšťat, jež se snaží najít svou oběť.

Někdy jsme pokousaní na tolika místech, že je těžké zjistit, kdy k tomu došlo a kdo byl viníkem. Vidíme zarudnutí nebo otok, který může svědit nebo bolet. Někdy je těžké určit, zda nás kousl komár nebo klíště. Dětská sestra a autorka vzdělávacího instagramového profilu zveřejnila jednoduchý trik, díky kterému najdeme odpověď.

Postačí nám obyčejné pero, rozluští i velkou záhadu

Sarah Hunstead na svém instagramovém profilu sdílela jednoduchý trik, který je velmi snadný a účinný. Jednoduše stačí vzít pero, za jehož pomoci zakroužkujeme vnější obrys kousnutí. Po určitém čase pak místo kontrolujeme a porovnáváme, jak dané kousnutí vypadá. Snadno a rychle tak určíme, jestli se reakce šíří, nebo ne.

Tento jednoduchý postup nám podle webu Parenting umožní sledovat, jak se kousnutí vyvíjí. Pokud se zarudnutí nebo otok zvětšuje, může to znamenat, že reakce je závažnější a je potřeba věnovat jí více pozornosti. V takovém případě je dobré vyhledat lékaře a zdravotní stav s ním diskutovat.

Myslela si, že se škrábla o cedulku na noční košili. Lékaři zjistili, že se jedná o pavoučí štípnutí

I před obtížným hmyzem se můžeme účinně bránit

Kromě sledování reakce na kousnutí je důležité vědět, jak se před hmyzem účinně chránit. Mezi základní opatření se řadí pravidelné používání repelentů. Jejich aplikace odpuzuje komáry a klíšťata. Další možností je dlouhé oblečení, ideálně trika s dlouhým rukávem a kalhoty. Díky tomu snížíme množství odkryté kůže a možnost kousnutí.

Po návratu domů si pečlivě prohlédněte kůži a odstraňte případná klíšťata co nejdříve. Buďte připraveni a chraňte sebe i své blízké před hmyzím kousnutím, abyste si mohli naplno užít teplé dny venku. Pokud si přeci jen všimnete, že se na vás obávaný parazit přisál, je dobré vědět, jak klíště správně a bezpečně odstranit. O tom jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali v předešlém článku.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*