Myslela si, že se škrábla o cedulku na noční košili. Lékaři zjistili, že se jedná o pavoučí štípnutí

Fotografie: U.S. Navy photo / Public domain

Nikdo nemá rád ty otravné štítky uvnitř oblečení. Neustálé svrbění a škrábání… To si myslela i 9letá Adalynn Calvillo. Pravda se však ukázala být život ohrožující.

Ráno, než Adalynn vyrazila do školy, si svlékla svoji noční košili a ucítila malé píchání na paži. Své matce Jessice řekla, že to musela být jen cedulka, tak nad tím obě mávly rukou. Po snídani se Adalynn vydala do školy a vše vypadalo v naprostém pořádku. Kolem poledne se však začaly objevovat nečekané příznaky a paže začala dívku silně bolet. K tomu se přidala i zimnice a místo údajného „útoku“ cedulky bylo celé nahnědlé.

Byla převezena do nemocnice, kde se její stav zhoršoval

Adalynn převezli sanitou na pohotovost, kde se věci stále nedostaly pod kontrolu. Adalynn začínala mít podezření, že se muselo jednat o pavoučí kousnutí jedovatého pavouka, který se běžně vyskytuje v jejich okolí. Lékaři však konstatovali, že se jedná o štípnutí, nikoliv kousnutí, a ještě raději nechali dívku testovat na COVID-19, na který byla negativní.

Jak to s dívkou dopadlo?

Nakonec se lékařské oddělení shodlo, že dívka byla přijata na základě kousnutí jedovatého pavouka Recluse. Zatímco všichni kolem ní, zejména z její rodiny a vesnice, dívku podporovali, chirurgové dělali maximum, když Adalynn dávali krevní transfuzi kvůli anémii. Tím se snažili přesunout otok z paže po celém těle. To skutečně pomohlo a dívka byla za pár dní v pořádku. Lékařům však dělala starosti funkce ledvin. Naštěstí to vše dobře dopadlo a dívka mohla být po pozorování propuštěna.

I lékaři jsou jen lidé. Tahle fatální chyba však způsobila mladé dívce ohrožení na životě

@jessica_.h3 Replying to @jamiejammerz ♬ original sound – Jessica H

Vrátila se do běžného života

Dnes se vrátila k hraní softballu a je možné ji vidět s ještě zářivějším úsměvem než kdy dřív. Jizva na její paži je důkazem její síly a bojovného ducha. Dnes má mladší sourozence a je z ní šťastné dítě. Nadále studuje a společně s rodinou bude samozřejmě nadosmrti vděčná nemocnici, v níž ji dali do pořádku, a navíc bez trvalých následků.

Zdroj: Fakt

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]