V panice zavolala městskou policii, protože pod schodištěm paneláku číhal „jedovatý“ pavouk. Strážníci ale zajistili plastovou hračku

Fotografie: Městská policie ve Zdunské Woli

Zamyslete se nad tím, co byste dělali, kdybyste v domě narazili na pavouka, který vypadá jako tarantule. Tato žena se rozhodla raději zavolat městské strážníky.

Mnoho lidí trpí strachem z pavouků a vadí jim i úplně malinkatý pavouček. Jak se ale asi cítila žena, která narazila na takové „monstrum“. Obrovský pavouk, jenž se v našich zeměpisných šířkách nevyskytuje, se schovával v rohu pod schody bytového domu. Když žena vešla, utrpěla silný šok. Přivolaní strážníci vzali situaci vážně a na místo dorazili velmi rychle. Nakonec se však ukázalo, že je všechno jinak.

Pavouk „číhal“ pod schodištěm

Případ se odehrál před pár dny v Polsku. Městská policie ve Zdunské Woli zveřejnila podrobnosti k zásahu. Žena nahlásila, že pod schody bytového domu se nachází velký nebezpečný pavouk, který může být jedovatý. Mohl utéct někomu z terária, a tak bylo třeba rychle zasáhnout, aby nedošlo k újmě na zdraví.

Strážnici se na lov pavouka vybavili lopatou na sníh a chtěli ukázat onu „bestii“, kterou žena tak emotivně vylíčila. A opravdu, pod schody byl velký pavouk, jenž vypadal hrozivě. Byl schovaný ve stínu a jeho zbarvení naznačovalo, že by skutečně mohlo jít o jedovatý druh. Minimálně kousnutí od takového pavouka by bylo hodně bolestivé, i kdyby jedovatý nebyl.

„Nebezpečně zvíře“ je k vyzvednutí na stanici

Strážnicí se přiblížili ještě více a začali promýšlet strategii, jak pavouka bezpečně odchytit. Po chvíli jim však došlo, že se dívají na plastovou hračku. Nějakému dítěti zde musela nejspíše vypadnout, když šlo po schodišti domů. Možná ji tu i nějaký malý rošťák schválně narafičil. Za to mu však hrozit nic nebude. Majitel si tak může „nebezpečně zvíře“ přijít vyzvednout na policejní stanici.

Nutno dodat, že plastová hračka je skutečně věrně vyvedená. Pokud ji neprozkoumáte hodně zblízka, nemůžete si být jisti, zda skutečně nejde o živého pavouka. Mnoho lidí tato událost opravdu pobavila, a tak se pod příspěvkem policie na Facebooku objevilo množství pobavených komentářů. Některým se však nelíbilo, že strážníci chtěli pavouka hned zabíjet lopatou.

Znalci pavouků celou věc osvětlili

Objevili se tu však i vysvětlující komentáře od lidí, kteří se v pavoucích vyznají. Hračka byla inspirovaná pavoukem brachypelma hamorii, což je druh sklípkana, jemuž se také říká tarantule červenokolenná. I když je velký a může působit nebezpečně, pro nikoho by ohrožením nebyl. Jeho jed je velmi mírný a i kdyby vás kousl, místo by bylo pouze zarudlé a svědilo by. Nic vážnějšího tento pavouk nedělá, a proto je i první volbou pro ty, kteří začínají s chovem pavouků.

Naštěstí se v našich zeměpisných šířkách takové velké „bestie“ přirozeně nevyskytují. Tento druh má původní domov v dalekém Mexiku. Nikdy však nemůžete vědět, jestli pavouk neutekl někomu z terária. Pak je v případě jeho nálezu vhodné raději postupovat obezřetně. Ruku na srdce, mnoho lidí by se v podobné situaci zachovalo stejně jako tahle žena a raději by zavolali policii nebo ochránce zvířat, než by se pokusili pavouka odchytit na vlastní pěst.

Zdroj: Fakt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*