Otec strčil ruku do díry plné pavouků. Záběry nejsou pro arachnofobiky

Fotografie: Mike Quinn / Creative Commons / Attribution 2.0

Výlet s dětmi skončil strašidelným dobrodružstvím. Otec chtěl dětem ukázat, že tito pavouci jsou neškodní a nekoušou. Situace se však trochu zvrtla.

Hodně lidí opravdu nemá rádo tato malá nohatá a hbitá stvoření. U některých může odpor k pavoukům přerůst až v panický strach. Jen pohled na pavouka v televizi jim neudělá dobře. Pokud tedy trpíte arachnofobií, určitě se na video níže nedívejte. I ti, co pavouky berou na milost, asi budou překvapení, jak velké hnízdo pavouků tento muž s dětmi objevil.

Muž strčí ruku do díry plné pavouků

Nahrávka byla pořízena v severní Americe. Rodina s dětmi se vydala na výlet do přírody. Když procházeli kolem skály, ve které byly větší díry, jedno z dětí si všimlo, že se v díře schovávají pavouci. Všechny to opravdu zaujalo a nejvíce asi samotného tatínka. Díra se pavouky jen hemžila, ale otec chtěl předvést, že tito pavoučci nikomu nic nedělají.

Všechny upozorní, aby poodstoupili, a pak strčí ruku přímo do pavoučího hnízda. Vytáhne ven kouli pavouků, kterou hodí na zem. V tuto chvíli se záběry začínají podobat skutečnému hororu. Po zemi se začínají rozbíhat tisíce pavouků. Všechny děti křičí a všímají si, že i z pavoučího hnízda ve skále jich vylézají další stovky.

Jsou jich miliony!

Jeden z chlapců křičí, že mu pavouk vlezl na nohu. Další zase hlasitě komentuje jejich množství. „Jsou jich miliony, miliony,“ křičí. Záběr se stáčí na díru ve skále, kde zběsile pobíhají vyrušení pavouci. Za všeobecného povyku pak záběry končí. Dá se předpokládat, že pavouci nakonec našli cestu zpět do svého hnízda, ale díky tomuto muži si asi také užili „zábavné odpoledne“.

pavouk na listu
Fotografie: Freepik

I když je hemžení těchto malých stvoření trochu znepokojující podívanou, je třeba si uvědomit, že většina druhů pavouků není jedovatá a člověku nijak neublíží. Naopak, jsou to v podstatě mírumilovná stvoření, která když necháme v klidu žít, pomohou nám s likvidací mnohem nepříjemnějšího hmyzu, jako jsou mouchy, vosy nebo komáři.

Pavouk však může kousnout, když se cítí ohrožen

Přesto nedoporučujeme provádět podobné pokusy, jako tento muž na videu. Kousnutí od pavouka totiž může být velice bolestivé a může být provázeno i otokem a nepříjemným svěděním. Poznáte ho tak, že v ráně uvidíte dvě červené tečky vedle sebe. Naši pavouci však kousnou pouze v případě, kdy je přimáčknete nebo jinak zaženete do úzkých. Když je necháte v klidu žít, nic vážného vám od nich nehrozí.

Zdroj: Insider