Jablečný ocet není jenom dochucovadlo. Pomůže na nachlazení, lupy i při hubnutí

Věříte na zázraky? Že ne? Možná byste měli začít, protože tato jednoduchá metoda s vašim tělem rozhodně zázraky dokáže. Stačí jen, abyste ji prováděli pravidelně každý den před tím, než půjdete spát, a výsledky se brzy projeví. Sami budete překvapeni, co všechno dokáže síla jablečného octa.

Zázračná síla jablečného octa

Jablečný ocet jistě všichni dobře znáte. Jde o velmi známý a oblíbený přírodní produkt s mnoha báječnými účinky. Nejenže umí léčit, ale pomáhá také s různými domácími pracemi, například s úklidem nebo se skladováním potravin. Je to zkrátka všestranný pomocník, a mnozí lidé si ho nemohou vynachválit. Díky tomu, že se jedná o naprosto přírodní produkt, lze díky němu ušetřit také spoustu peněz, které by člověk utratil za drahé chemické přípravky.

Uzdraví vás během chvíle

Síla octa je nezpochybnitelná, neboť příznivě působí na zdraví našeho organismu. Už po staletí se používá na dezinfekci kůže, na kašel, při zažívacích potížích i při hubnutí. Mít ho tedy po ruce, se opravdu vyplatí. My vám dnes nabídneme několik receptů s jablečným octem, které vám mohou pomoci s některými problémy.

Bojovník proti rýmě, lupům a zápachu z úst

Trápí-li vás nepříjemný zápach z úst a nemůžete se ho zbavit, smíchejte ¼ šálku jablečného octa a 1 šálek teplé vody. Všechny škodlivé bakterie z vaší ústní dutiny zmizí a váš dech bude opět svěží. Pálí vás žáha? Smíchejte malé množství vody s 1 čajovou lžičkou jablečného octa, a bude po pálení. Je to mnohem lepší náhrada než antacida.

Pokud máte pocit, že vás napadá rýma, a váš nos se začíná nebezpečně ucpávat, stačí vypít sklenici vody s 1 lžičkou jablečného octa. Obsahuje v sobě totiž vitaminy A, B1, B2, B6, C, kyselinu octovou, jablečnou, mléčnou a citronovou. Tato kombinace dokáže s rýmou a ucpaným nosem spolehlivě bojovat a vyhrát.

A co vaše vlasy? Netrápí vás lupy? Pokud ano, použijte na jejich mytí jablečný ocet. Posiluje vlasy, a udržuje je svěží a jemné. Navíc dokonale ničí výskyt nepříjemných lupů. Na mytí použijte roztok s ¼ šálku octa a ¼ šálku vody. Po klasickém umytí vlasů naneste roztok na vlasy a nechte ho 15 minut působit.

Stop křečím a zapáchajícím nohám

Trpíte častými křečemi? V tom případě má vaše tělo nedostatek draslíku. Smíchejte sklenici vlažné vody s 2 lžícemi octa a 1 lžičkou medu. Nápoj užívejte pravidelně, a vaše křeče zmizí. Pokud vás často svědí kůže, navlhčete si bavlněný tamponek v octu a potřete jim danou oblast kůže.

Nepříjemné bradavice už vás také nemusí trápit. Každodenně je natírejte jablečným octem a zanedlouho zmizí. Pokud vás trápí smradlavé nohy, namočte si každý den před spaním nohy do vany s jablečným octem a vodou, a zápach za nějakou dobu zmizí.

Další mocné účinky octa

Ocet vás také zbaví otoků, zrychlí váš metabolismus a tím urychlí hubnutí. Když jim postříkáte určitá místa v domě, zbavíte se nepříjemného zápachu. Stejně tak vám pomůže zbavit se vodního kamene a plísní v koupelně. To byl výběr jen několika málo receptů, existuje jich samozřejmě více, neboť jablečný ocet je opravdu mocný.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]