Celý život děláte tuto chybu, kvůli které vaše prádlo neustále zapáchá. Domácí očista pračky zabere 6 minut

Fotografie: Chris Sack / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Většina domácností si dnes již nedovede představit život bez pračky. Pokud ji často používáte i vy, neměli byste zapomínat na její pravidelné čištění.

Ačkoliv má v dnešní době pračku naprosto každý, málokdo přemýšlí nad tím, zda po pravidelném používání zůstává čistá nebo je plná bakterií. To tak však většinou bohužel bývá, neboť vyprané prádlo a vlhkost za sebou může zanechávat mikroorganismy, které se následně množí uvnitř bubnu a neodstraní je ani používání tohoto nejúčinnějšího prášku. Naštěstí však existuje jeden velmi snadný trik, který vrátí vaší pračce krásný vzhled a pomůže je všechny vyhubit.

Jednoduchý způsob čištění pračky

Pračka je oblíbený přístroj, který dnes využívá naprosto každý. Mnozí lidé však často zapomínají na čištění samotného přístroje, který bývá postupem času zanesen bakteriemi a může mít nepříjemný zápach. Naštěstí však existuje jeden velmi snadný trik, který vám pomůže zbavit se nahromaděných mikroorganismů a nečistot již během několika minut. Stačí totiž použít obyčejnou tabletu na mytí nádobí.

Jakmile budete připraveni, ujistěte se, že v bubnu pračky nic není a následně jej uzavřete. Poté do přihrádky na čistící výrobek vložte tabletku do myčky a spusťte program pro běžné praní (nejlépe při 40 stupních). Nyní nechte přístroj pracovat a jakmile uplyne stanovený čas, jednoduše ji otevřete a nechte ještě chvíli vyvětrat – bude však již zřetelné, že je zcela čistá a navíc nebude zapáchat, jako tomu bylo před tím. Abyste jí zachovali v takové stavu po dlouho dobu, provádějte tento postup alespoň jednou za tři měsíce.

Pomůže i jablečný ocet a jedlá soda

Pračku můžete udržet čistou a krásně voňavou také díky jablečnému octu, který je přírodním dezinfekčním prostředkem. Ten stačí jednoduše přidat do přihrádky nebo přímo do bunu a následně nechat přístroj běžet na prázdný cyklus o vysoké teplotě – bude mít totožný účinek jako tableta na mytí nádobí. Co se týče jedlé sody, ta poté dokáže skvěle neutralizovat nepříjemný zápach. Pokud ji budete chtít použít, stačí přidat prášek před zapnutím pračky k prádlu a poté nechat působit – případně j můžete nasypat do bubnu a nechat pračku běžet na krátký cyklus.

Čistá trouba jako z pořadů o vaření: Důkladné odstranění nečistot zajistí roztok s jedlou sodou

Zdroj: Delbart

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]