Jak definitivně zbavit pračku nebezpečné plísně. Nejlepším řešením je prosté bělidlo, klíčový je však poměr v roztoku

Fotografie: Depositphotos

Pokud vaše oblečení po vyprání zapáchá, nemusíte hned kupovat novou pračku. Problémem totiž mohou být plísně, které lze jednoduše odstranit.

Ačkoliv se může zdát, že pračka je stroj, který je neustále čistý a voňavý, bohužel se stejně jako ostatní domácí příslušenství časem opotřebovává. Pokud ji používáte často, mohou se v ní usazovat nebezpečné plísně a zbytky pracích prostředků, kvůli kterým posléze nepříjemně zapáchá všechno vyprané oblečení. Abyste se tomuto problému vyhnuli, nemusíte ovšem ihned kupovat nový přístroj – stačí použít tento trik, kterým jednoduše veškeré usazeniny odstraníte.

Jednoduchý trik pro odstranění plísní

Pokud vaše vyprané oblečení nepříjemně zapáchá, nemusíte ihned kupovat novou pračku. Veškeré usazeniny totiž můžete jednoduše odstranit pomocí dvou lehce dostupných ingrediencí – bílého octa a bělidla. Nikdy však tyto dvě přísady nemíchejte dohromady, protože jejich kombinace může být velmi toxická. Během odstraňování plísně si také nezapomeňte nasadit rukavice a nechte otevřená všechna okna ve vašem domě, aby vám dovnitř neustále proudil čerstvý vzduch. Jakmile budete připraveni vrhněte se na postup:

  • Nejprve smíchejte bělidlo s horkou vodou v poměru 1:1. Do směsi následně namočte hadřík a začněte otírat celé gumové těsnění (nezapomeňte gumové těsnění také sundat a vyčistit část pračky za ním).

 

Fotografie: Freepik
  • Poté, co těsnění směsí natřete, vezměte starý zubní kartáček a nečistoty pořádně vydrhněte.
  • Gumová těsnění nyní otřete čistým suchým hadříkem, abyste nečistoty na drobo odstranili.
  • Po skončení dejte všechny hadry, které přišly do styku s bělidlem, do pračky a nechte je vyprat při nejvyšších teplotách.
Fotografie: Freepik
  • Následně spusťte druhý cyklus (také při maximální teplotě) ovšem do pračky navíc přidejte dva šálky octa.
  • Nyní vyjměte také dávkovač mycího prostředku a pomocí směsi horké vody s octem (v poměru 1:1) jej hadříkem celý vyčistěte.
  • A máte hotovo, pračka je nyní zcela čistá.
Fotografie: Freepik

Toto je rozhodně nejlevnější způsob, kterým můžete důkladně vyčistit vaší pračku. Abyste se však nepříjemnostem spojeným se zapáchajícím oblečení nadále vyvarovali, je zapotřebí udržovat vaší pračku neustále čistou.

Jak udržet pračku čistou

Na údržbě pračky není opravdu nic složitého. Po každém vyprání byste měli vždy zkontrolovat, zda v těsnění nezůstaly žádné drobné kousky oblečení – rády se tam schovávají především ponožky. Je však také zapotřebí, aby v těsnění nezůstávala žádná přebytečná voda a proto ihned po vyprání vyjměte všechno mokré oblečení. Kromě toho byste měli vždy nechávat otevřená dvířka pračky, aby se v jejím vnitřním prostoru mohl neustále cirkulovat vzduch, který zabrání vzniku zapáchajících plísní.

Zdroj: Cnet

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]