Jak roztáhnout koženou obuv?

Fotografie: Pexels

Každý muž by měl mít minimálně jedny kvalitní kožené boty, které mu vydrží dlouhou řádku let a nezničí se. U kožených bot však může nastat jeden menší problém, a to, že jsou příliš těsné, ačkoliv se jedná o vaši velikost. V tomto případě není nutné boty hned vracet a kupovat si menší, jelikož ty už byste zřejmě neroztáhli. Pojďme si říct několik osvědčených triků, které vám pomohou roztáhnout vaše nové kožené boty.

Proč byste měli mít právě kožené boty?

Kožené boty jsou naprostým must-have párem, který ve vašem botníku nesmí chybět. Kůže jako materiál je prodyšná, flexibilní a přizpůsobí se tvaru vaší nohy, což zajišťuje výjimečný komfort. Kožené boty jsou snad jako jediné pohodlnější a pěknější, čím jsou starší. Kvalitní kožené boty, zejména od renomovaných značek jako například Roberto Serpentini nebo FABI, jsou navrženy tak, aby vydržely roky, pokud jsou správně udržovány a ošetřovány. Nakupujte pouze kvalitní pánské boty na e-shopu se značkovým zbožím 10k.cz.

Proč je potřeba koženou obuv roztahovat?

I přes všechny přednosti kožených bot se může stát, že nový pár je na začátku příliš těsný. Kožené boty se sice přirozeně roztáhnou a přizpůsobí noze během běžného nošení, někdy je však nutné tento proces urychlit, zejména pokud jsou boty nepohodlné nebo dokonce způsobují bolest. Roztahování kožených bot může být také nezbytné v případě menších změn velikosti nohy, například v důsledku změn v těhotenství nebo něčeho jiného.

Tipy, jak roztáhnout kožené boty?

Použití napínáků

Napínáky jsou speciální předměty, které jsou určeny pro roztahování obuvi. Vkládají se dovnitř boty a postupně se rozšiřují, aby jemně roztáhly kůži. Tento způsob je obzvláště účinný a bezpečný pro drahé, značkové kožené boty, protože zajišťuje rovnoměrné roztažení bez rizika poškození.

Mokré noviny

Jednoduchým domácím trikem je použití mokrých novin. Noviny namočte ve vodě, vymačkejte je a napěchujte jimi boty. Jak noviny schnou, zvětší svůj objem a pomalu roztáhnou kůži bot.

Zahřívání bot

Mírné zahřátí bot fénem na vzdálenost asi 15-30 cm pomůže uvolnit kůži a usnadní její následné roztahování. Je důležité boty zahřívat opatrně, aby nedošlo k poškození kůže.

Rozchození doma s tlustými ponožkami

Noste boty doma s jedním nebo dvěma páry tlustých ponožek. Teplo a tlak od nohy pomůže postupně roztáhnout kůži. Tento způsob je dobrý pro mírné úpravy velikosti, nicméně může být trochu nepohodlný.

Profesionální služby

Pokud máte obavy z poškození vašich drahých kožených bot, zvažte navštívit profesionála. Obuvníci mají často speciální vybavení a zkušenosti potřebné pro roztahování kožené obuvi bez rizika poškození.

Sponzorovaný článek

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*