Jak se natrvalo zbavit chloupků na tváři

Mnoho žen trápí nadměrné množství chloupků na tváři. Jde o záležitost, která jednak obtěžuje a také značně snižuje sebevědomí. Na řešení tohoto nepříjemného problému se používají různé metody. Od depilace voskem, vytrhávání nití i pinzetou, odbarvování, až po mechanické holení. Pro trvalé řešení odstranění chloupků z tváře se používá laser, který není však cenově dostupný pro každého. Existuje však i přírodní řešení, které ženy ze Středního východu používají již po staletí. Údajně je velmi efektivní a aplikovat jej může každý z pohodlí domova. Co je na tom pravdy však skutečně netuším, protože jsem tento způsob neměla potřebu na sobě testovat.

Trvalé odstranění chloupků z tváře

Jedná se o směs, která nejenže zabrání růstu chloupků v místě tak choulostivém a viditelném pohledům ostatních, ale vyhladí pokožku a dodá jí potřebné živiny. Tento domácí recept je plný antioxidantů, vitamínů a minerálů.

Potřebovat budete

  • Jednu polévkou lžíci ovesné kaše
  • Dvě polévkové lžíce čerstvě vymačkané citronové šťávy
  • Dvě polévkové lžíce medu

Správný postup

Všechny uvedené ingredience rozmixujete na hladkou kaši a nanesete na místa, kde chcete chloupky odstranit. Necháte působit 15 až 20 minut a poté opláchnete vlažnou vodou. Procedura se opakuje minimálně 3x do týdne po dobu jednoho měsíce. Nežádoucí ochlupení by mělo kompletně zmizet.

Další možnosti odstranění chloupků

Uzlování – jde rovněž o velmi starou metodu pocházející ze Středního východu, která je oblíbená v Anglii. Provádí se v obchodních centrech, kadeřnictvích i praktického lékaře. Pomocí speciální nitě se chloupky vytrhávají i s kořeny. Je to rychlé a poměrně levné. Doba než chloupky opět vyrostou je od dvou do šesti týdnů.

Depilační krém – S tím má myslím většina žen už nějakou zkušenost. Výhoda je ve snadné, rychlé a levné aplikaci. Nevýhodou je, že chloupky se za pár dnů objeví znovu.

Depilace voskem – Metoda je vhodná spíš pro světlejší a jemnější chloupky. Nejde zrovna o lacinou záležitost a podobně, jako uzlování doba, než vyrostou nové, se pohybuje od dvou do šesti týdnů.

Laser a IPL – Jde o podobné metody, které jsou velmi nákladné. Na rozdíl od laseru využívá IPL více vlnových délek (laser pouze jednu). IPL bolí méně než laser, ale obě procedury jsou zdlouhavé a připravte si větší množství peněz. Jedno sezení vyjde v rozmezí od 1000 do 2000Kč a absolvovat jich musíte více. Ale chloupky už vám neporostou.

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic Photography/FreeDigitalPhotos.net