Nejúčinnější procedury na odstranění nechtěných chloupků na těle. Budete litovat, že jste je neznali dříve

Fotografie: Freepik

Laser není jediná forma depilace a zbavení se knírku i ostatních chloupků na obličeji. Zkuste jednu z domácích metod.

Ačkoliv si muži velmi rádi pěstují husté a dlouhé vousy, na ženském obličeji nepůsobí ani sebemenší chloupky nijak atraktivně. Stále větším trendem se tak stává laserová depilace, která však stojí nemalé peníze. Na tuto proceduru se navíc musíte objednávat dlouze dopředu a strpět nepříjemný vypalování. Existují přitom jednodušší metody, na něž potřebujete výrazně méně peněz a můžete je provádět sami doma.

Fotografie: Flickr

Zkuste depilační krémy

V rozmezí 100 až 150 korun můžete koupit ty nejlevnější a přitom účinné depilační krémy, pomocí nichž se zbavíte chmýří pod nosem. Stačí jen nanést na problémové místo, nechat několik málo minut působit a následně setřít spolu s chloupky. Oproti laserové depilaci však budete muset tuto metodu opakovat častěji, jelikož nejsou chloupky zničeny až ke kořeni, ale jen těsně pod pokožkou.

Podobně efektivní bude cukrová pasta

Namísto chemických depilačních krémů můžete zkusit více přírodní a šetrnou metodu za použití pasty, která vznikne smícháním vody a cukru. Tuto hmotu nanesete na obličej v tenké vrstvě tak, abyste ji aplikovali proti směru růstu chloupků. Následně škubněte prsty ve směru růstu podél pokožky, abyste si neudělali modřiny. Tuto metodu budete muset opakovat jednou za 3 týdny, abyste udrželi svůj obličej bez chmýří.

Fotografie. Pixabay

Namísto krémů pásky

Cena depilačních pásek není nijak přemrštěná a působí podobně jako samotný vosk. Stačí opatrně vybalit pásku, nalepit na inkriminované místo a strhnout v opačném směru, než ve kterém vyrůstají chloupky.

Z doposud uvedených metod je tato nejefektivnější a vydrží přibližně 4 týdny. Po nich budete muset opět opakovat, jinak by se chloupky opět objevily a zbavovalo se jich hůře.

Zapomeňte na make-up

Některé ženy se pokoušejí chloupky a chmýří na obličeji jen překrýt vrstvou make-upu, což je však zcela zbytečné. Někdy je naopak můžete právě tímto krokem ještě zvýraznit a upozornit na to, že vám roste maličký knírek. Namísto toho raději zvolte některou z výše uvedených variant a zbavte se jej tak. Nejsou sice naprosto dokonalé a chloupky nezmizí nadobro, ale časem jich bude méně a budou stále hůře viditelné.

Fotografie. Unsplash

Rada na závěr

Zpravidla vám může po použití některé z výše popsaných metod způsobit zarudnutí tváře, které může mizet i několik hodin. Proto není příliš dobrý nápad aplikovat je po ránu, raději zvolte pozdější denní hodinu. Ideální je spojit vytrhávání chloupků s večerní hygienou a jít poté spát, aby pokožka do rána zregenerovala. Při snídani tak už na sobě nebudete pozorovat žádné zarudnutí ani jiné podráždění.

Zdroj: VeryWellHealth

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]