Zbavte se jednoduše a hlavně nadobro dotěrných a nepěkných chloupků na obličeji

Fotografie: Freepik

Odpudivé strniště pod nosem je noční můrou většiny žen. Díky tomuto domácímu přípravku se ho zaručeně zbavíte.

Zatímco muži mají tendenci si upravovat vousy a pěstovat na bradě husté a výrazné ochlupení, ženy bojují i se sebedrobnějším chmýřím. Na dámském obličeji by strniště nevypadalo příliš hezky, proto některé pravidelně navštěvují kosmetičku. Ta dokáže s chloupky zatočit, avšak po několika dnech se mohou zase vrátit. Přitom existují jednoduché domácí metody, jimiž se jich zbavíte nadobro.

Fotografie: Unsplash

Připravte si med a citron

Nejčastějším řešením chloupků na obličeji je koupě depilačních krémů či jiných přípravků, jimiž chmýří vytrháte. Starší ženy často již na škubání chloupků zanevřely a holí je žiletkou.

Pokud se jich však chcete zbavit na delší dobu než jen na několik dní, zkuste si doma smíchat speciální pastu, jíž chmýří efektivně vytrháte. Bude vám na to stačit jedna polévková lžíce medu, přibližně 8 kapek šťávy z citronu a půl lžíce ovesných vloček.

Fotografie: Unsplash

Nejdříve rozemelete vločky na drobné kousky, k nimž následně přidáte zbytek surovin. Vše spolu důkladně promíchejte, aby se hmoty spojily, a nechte 2 hodiny stát při pokojové teplotě. Po této době se spolu všechny složky spojí a výsledná sloučenina vás bude schopna zbavit chloupků. Abyste však dosáhli kýženého výsledku, bude potřeba tuto směs používat každé dva dny.

Po odstranění ošetřete pokožku

Masku byste měli nanášet na ty části obličeje, na nichž vám rostou nežádoucí chloupky. Po aplikaci ji nechte asi 15 minut působit, poté začněte masku vmasírovávat do kůže krouživými pohyby.

Obličej masírujte přibližně 5 minut, po nichž už zbývá jen opláchnout se teplou vodou a ošetřit pokožku. Aby nezůstala kůže podrážděná, měli byste použít hydratační krém na obličej.

Fotografie: Unsplash

Bude trvat přibližně měsíc, než se zbavíte všech nechtěných chloupků na oblastech, kam jste pastu nanášeli. Chmýří se už nebude objevovat, a vy tak budete mít nadobro klid od nevzhledného knírku pod nosem. Kromě toho tato směs dělá pokožku pružnější a hladší, než byla před jejím používáním. Aplikace každé dva dny vám zajistí, že se chloupků zbavíte a zároveň dáte kůži dostatek času na regeneraci.

Zdroj: Healthline