Jak využít látkové papuče, které nenosíte

Možná máte doma ve skříni papuče, které nenosíte. Ale dost možná, že zbožňujete originální nápady a vytváříte nové věci. Právě vám je určen tento článek, kde si popíšeme, jak s pomocí papučí a kusu látky vytvořit „kapsář“ať už v koupelně na hřebeny, obýváku pro ovládače, které se každou chvíli někde válejí, či dětském pokojíčku na pastelky. Potřebovat budete při nejmenším dva páry papučí a kus látky nebo prostírání. Jestliže tíhnete k přírodním prvkům, můžete použít rákosové prostírání.

Jak postupovat

  • Pokud máte minimálně dva páry papučí, které se vám líbí i vzhledově, máte vyhráno. V jiném případě můžete papuče ozdobit nějakou látkou, mašlí, perličkami nebo jen použít barvu na textil. V tomto ohledu to necháme čistě na vás.
  • Připravíme si jehlu a nit, nůžky, papuče a kus začištěné látky nebo prostírání. Papuče k látce přišijeme vedle sebe. Kolik se jich vejde – tolik jich dáme. Většinou se vejdou tři papuče pro dospělé vedle sebe. Přišíváme je tak, že půlka je na látce a půlka trčí přes okraj. Ta část, která je vysunuta přes okraj tvoří špičku papuče, aby se vytvořila kapsa.
  • Takto přišité papuče k látce můžete připevnit například přes okraj opěrky sedací soupravy – a druhý konec látky zastrčit mezi sedačku. Vzniknou tak kapsy z venkovní části opěrky sedací soupravy, kde můžete umisťovat televizní ovladače, noviny a vše, co chcete mít po ruce. Nebo se dá látka připevnit pomocí suchých zipů na dveře či stěnu.

Náš tip

Práci si velmi usnadníte, když papuče či jiné boty, které poslouží namísto kapsáře, připevníte rovnou na stěnu nebo dveře. Pokud si vyhrajete se vzhledem této obuvi, získáte originální prostor pro drobné věci: sponky, gumičky, hřebeny.

Fotografie publikována se svolením winnond Photography/FreeDigitalPhotos.net