Jak zařídit dílnu pro kutila

Neznám žádného domácího kutila, který by nechtěl vlastní dílnu, kde bude moct od rána do večera tvořit své výtvory.

Taková dílna by měla mít potřebné vybavení, aby se co nejvíce ulehčila práce a hledání potřebných věcí. I na omezeném prostoru byste měli dbát na to, aby dílna měla vše, co potřebujete k práci.

Kvalitní osvětlení dílny

Dílna by měla mít dostatek denního světla, které je nejlepší pro naše oči. Pokud však pracujete v pozdních hodinách, měla by dílna mít kvalitní osvětlení, které bude denní světlo plně nahrazovat.

Pracovní plocha je základem

Velká pracovní plocha na manipulaci s materiálem je velmi důležitá. Nebudete přeci své mistrovské umění vyrábět na zemi. Taková pracovní plocha by měla být doplněná o různé zásuvky na drobný materiál nebo pomocníky. Ideální jsou dílenské vozíky, které mají dostatek zásuvek, do kterých se hravě vejdou šrouby, šroubováky, pravítka, metry a další nezbytnosti.

Další úložné prostory

Spousta jednoduchých regálů třeba z kovu nebo dřeva vám poskytne další úložný prostor na vaše vrtačky, drobné nářadí nebo zásobu materiálu. Díky dobře vymyšlenému úložnému prostoru budete mít přehled o vašich věcech a vaše práce vám půjde snadno od ruky.

Pokud potřebujete někde uskladnit dražší nářadí, je dobré si pořídit zamykatelné skříně, do kterých budete mít přístup jenom vy. Zabráníte tak případným zlodějům, aby vám ukradli právě takto cenné nářadí nebo materiál.

Myslete také na teplo v zimních dnech

Pokud pracujete převážně v zimě, kdy na zahradě není žádná práce. Myslete i na pohodlí při práci. Díky různým topidlům budete mít teplo ve vaší dílně po celou zimu. Jsou to kvalitní elektrické přímotopy, které však mají velký výkon. Díky takovému výkonu jako mají plynová kamna MevaRelax 4,2 kW, se vám bude dobře pracovat i v zimě.

Obrázek: pixabay.com

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]