Tatínek nejprve přitlačí 2 matrace ke zdi a pustí se do práce. Dcerám tak vykouzlí nejúžasnější dětský pokoj

Fotografie: Depositphotos

Projekt mu zabral 3 dny a měl to být dárek pod stromeček. Ve videu se můžete podívat na celý postup. Nadšení, které tento úžasný nápad u holčiček vyvolal, je k nezaplacení.

Tento kutil se rozhodl změnit svým malým dcerám dětský pokojíček. Nápad byl jasný. Musí to být veselé s interaktivními prvky tak, aby byl pobyt v pokojíčku zábava. Vymyslel tedy stromovou postel s prolézacím tunelem a velkou houpací sítí. Po nákupu potřebného materiálu se vrhnul do přestavby. Na podrobný postup se můžete podívat ve videu níže.

Nejdříve postavil dřevěnou konstrukci podél zdi

Prvním krokem bylo kompletní vyklizení starého pokojíčku. Poté si muž začal kolem zdi tvořit dřevěnou konstrukci jako základ postele. Ta se nacházela po celé šířce pokoje tak, aby se na ni vešly dvě matrace za sebe. Uprostřed konstrukci drží šuplíková komoda, která poskytuje úložný prostor. Není však přisunutá až ke zdi, aby se zde později dalo prolézat tunelem.

Konstrukce je postavená výše, než je pro postele obvyklé, a to právě kvůli prolézacímu tunelu pod postelí. Nad dřevěnou konstrukci naproti sobě umístil dvě velké dřevěné police, mezi které později zavěsí obrovskou houpací síť. V dalším kroku ošetřil dřevo ochranným nátěrem a lakem. Nyní je čas přesunout se do dílny.

Z velké překližky vyřezal stromy

Z velkých překližkových desek je potřeba vyřezat stromy, které budou stát po krajích zdi. Do nich vyřezal kulaté otvory sloužící k pohodlnému lezení na postel a houpací síť. Ve spodní části kmene pak vytvořil velké průlezy, jež povedou do tunelu pod postelí. Světlému dřevu je potřeba dodat stromové vzezření, a tak dřevo dostává tmavě hnědý kabátek s napodobením stromové kůry.

Fotografie: Freepik

Následně oba stromy umístí na protilehlé strany pokoje a opatří je lakovaným nátěrem, aby barva dlouho odolala oděrkám a škrábancům. Nyní je potřeba uplést lanovou houpací síť. V dílně tedy smotá tenčí lano do silnějších provazů, a poté je protáhne mezi sebou. Síť umístí nad postel, připevní ji do zdi a ke stropu. Na bočních stranách je houpačka připevněná do velkých dřevěných polic. Nakonec už zbývá jen umístit na rošt dvě matrace.

Za nadšenou reakci holčiček to opravdu stálo

Přesně na Štědrý den vejdou do pokojíčku děvčata se zavřenýma očima. Neskrývané nadšení obou holčiček si prohlédněte na konci videa. Za vynaloženou dřinu to určitě stálo. Mít v pokoji houpačku, prolézačku, schovávačku, a pak se moct natáhnout do měkké postýlky, to je sen každého malého dítěte. Šikovný kutil to zvládne úplně sám.

Zdroj: Livebiz

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*