Svépomocí vytvořil dřevěnou zahradní postel, na kterou následně položil travní koberec

Chcete odpočívat venku, ale chybí vám zde trávník? Žádný problém. Tato zahradní postel vám ho nahradí. Budete zírat, jak je unikátní, i jak skvělý komfort dokáže nabídnout. A co je na tom nejlepší? Zhotovíte si ji sami, podle návodu tohoto muže.

Konstrukce jako základ

Zahradní postel má stejný základ, jako ta klasická. Jako první je třeba udělat základní spodní konstrukci. Jelikož součástí postele bude hlína, tak nepoužívejte klasický rošt, ale je třeba využít pevnou podlážku, kterou hlína nepropadne.

Zvolte správné rozměry

Je v podstatě na vás, jak bude vaše zahradní postel velká. Vše se odvíjí jenom od toho, kdo všechno na ní bude odpočívat a jak se mu na ní má dobře nalézat. Doporučujeme se inspirovat u standardizovaných rozměrů klasických postelí do ložnice.

Postel musí mít čelo

Když máte základ, nezapomeňte také na čelo. Vaše zahradní postel by měla k něčemu vypadat. I tady se použijí klasické hranoly a latě, ze kterých vyrobíte pomocí kladiva a hřebíků, nebo šroubováku a vrutů požadovanou konstrukci.

Nasypte hlínu

Když je zahradní postel hotova, můžete se pustit do hlíny. Tu dejte do prostoru, kde obvykle bývají matrace u klasických postelí. Hlínu je třeba důkladně udusat, aby se vám postupně nepropadala dolů a dolů.

Nyní zatravnit

Pokud na svou zahradní travnatou postel nechcete čekat dlouhé měsíce, je vhodné koupit si travní koberce. Ty jednoduše rozbalíte po celé ploše postele, jeden vedle druhého. A váš trávník je hotový.

Zasaďte pár keřů

Aby čelo postele vypadalo trochu k světu, použijte několik keřů, které do tohoto prostoru zasaďte. Celkově dokážou dotvořit unikátní vzhled vašeho lože.

A je hotovo

Nyní už můžete přinést polštářky, jelikož vaše zahradní postel, na které můžete relaxovat přímo na travnaté ploše, je hotová. Tak ji vyzkoušejte. Stačí si lehnout, zavřít oči a můžete si připadat jako na velké travnaté louce.

Fotografie: Great Home Ideas

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]