Jak zkrátit nohavice u kalhot krok za krokem. Lze to i bez návštěvy drahé švadleny

Fotografie: CanvaPhotos

Perfektní kalhoty si člověk může vytvořit sám doma. Je-li problémem pouze délka, krok za krokem můžete nohavice snadno zkrátit.

Najít kalhoty, které sedí jak v pase, tak na délku, není lehká věc. Ovšem, když už najdeme dokonalé kalhoty, délka není žádný problém. Vše se dá upravit podle potřeb vašich nohou, abyste se cítili pohodlně i přitažlivě. Zjistěte, jak si nohavice jednoduše a prakticky zkrátit a přitom zachovat původní lem.

Buďte praktičtí, zkuste si i boty

Když člověk chce zkrátit kalhoty svépomocí, často zapomíná na to, jak budou džíny vypadat dohromady s botami. Nakonec to dopadá tak, že si nohavice zkrátíte až příliš, jakmile se obujete, působí to, že čekáte velkou vodu.

Fotografie: CanvaPhotos

Oblečte si tedy kalhoty, které jsou potřeba zkrátit, společně s párem bot, abyste byli co nejpřesnější v měření, a označte křídou na látku místo, kde chcete, aby byl finální lem.

V křídové značce nohavice ohněte směrem ven a připevněte ke spodní části kalhot pomocí špendlíků. Špendlete podélně. Zarovnejte a přejeďte žehličkou.

Fotografie: CanvaPhotos

Snažte se být co nejpřesnější

Když už máte jednu nohavici připravenou, můžete si kalhoty svléknout a položit je na rovný povrch, abyste je mohli lépe poměřit. Nyní pokračujte stejně i u druhé nohavice. Opět použijte špendlíky podélně. Pomocí jehly a nitě ušijte několik stehů těsně pod přišpendleným lemem, kolem spodní části nohavice. Jakmile máte u obou nohavic hotovo, můžete špendlíky odstranit a rozvinout původní lem.

Ujistěte se, že naměřené míry jsou správné

Na vnitřní straně nohavice, podél spodní části džínů, nyní najdete pruh látky. Porovnejte obě nohavice, abyste se ujistili, že oba lemy jsou totožné. Pak můžete přistoupit k posledním úpravám. K tomu je vhodné si džíny znovu obléknout a porovnat, zdali jsou naměřené míry správné. Teď už můžete lem pouze zažehlit, aby se srovnal.

Pár tipů navíc

Někdy stačí detaily, aby dílo bylo perfektní. Například barva nitě. Spousta lidí se domnívá, že černé a bílé nitě jsou neutrální a lze je použít na vše, to je ale omyl. Snažte se vybrat přesnou barvu kalhot. Pokud šijete na stroji, zvolte jehlu střední délky vhodnou pro silné a tvrdší látky, jako je například právě džínovina.

Fotografie: CanvaPhotos

Nikdy nezapomínejte na náprstek, abyste chránili své prsty. Šicí stroj někdy může být nebezpečné zařízení, zvláště pro začátečníky. I obyčejná jehla může způsobit nepříjemné zranění. Právě proto, že džínovina je silná látka, která neumožňuje snadný průnik.

Zdroj: Insider

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]