Žena vzala do ruky staré legíny a nůžky, vytvořila unikátní kousek do svého šatníku

Fotografie: Depositphotos

Velmi častou technikou, jak si vytvořit nové oblečení, je metoda DIY. Jedná se o techniku udělej si sám, tedy jednoduchý návod na to, jak si vyrobit věci doma.

Technika udělej si sám jde dobře použít i na nové oblečení. Můžeme tak použít staré a již onošené oblečení způsobem, který by nás jinak ani nenapadl. A to například tak, že si ze starých legín vytvoříme nové triko. Postup je velmi jednoduchý a zvládne ho doma každý.

Fotografie: Pexels

Připravíme si staré legíny a nůžky

Na přeměnu starého oblečení na nové budeme potřebovat nůžky a staré legíny nebo těsné kalhoty. Ty si přeložíme na polovinu a v místě, kde se obvykle nachází náš rozkrok, uděláme nůžkami díru. Díra musí být dostatečně velká, aby při roztažení legín bylo možné otvorem prostrčit naši hlavu. 

Fotografie: Pexels

Pro delší výdrž našeho nového trika a také pro lepší výdrž vzniklého otvoru doporučujeme látku kolem otvoru zapošít. Není to ale nutností. Nohavice původních kalhot nám nyní budou sloužit jako rukávy. I ty si můžeme přizpůsobit našim potřebám. Pokud preferujeme triko s krátkých rukávem, nohavice jednoduše zastřihneme.

Fantazii se meze nekladou

Stejně tak si můžeme triko upravit i v jeho délce. Pokud máme raději krátké tričko, jednoduše kalhoty v oblasti pasu zastřihneme. V tomto případě je již zapotřebí použít i jehlu a nit, a to hlavně proto, aby triko zůstalo i nadále těsné. Pokud chceme být velmi originální, můžeme si dokonce vytvořit tričko, které bude mít každý rukáv jinak dlouhý.

Fotografie: Pexels

Staré kalhoty tedy nemusíme hned vyhazovat. Naopak, mohou nám ještě udělat hodně parády a věřte, že ostatní ocení Vaši originalitu. Díky vlastnostem, které měly původní legíny, se takto připravené tričko hodí například na jógu nebo jiný druh cvičení. 

Pro lepší představu, jak si triko z kalhot vytvořit, se podívejte na videonávod:

Zdroj: Handimania