Jaká kabelka se hodí na ples a kterou si vzít na výlet?

Kabelka je nezbytnou součástí dámského šatníku. Milujeme je pro jejich praktičnost, elegantní vzhled a prostornost. Dnes si můžeme vybrat z mnoha tvarů a barev i různých materiálů. Občas může být trochu složité si zvolit tu správnou. Poradíme vám, jaká kabelka se nejlépe hodí na formální akci a jakou si vzít, když se chystáte vyběhnout jen tak do města.

Elegance v ruce

Dámské kabelky do ruky jsou nejčastějším společníkem manažerek a úspěšných podnikatelek. Má to svou logiku. Jsou totiž elegantního vzhledu, ale dostatečné prostorné pro uschování diáře, propisovaček, tabletu, telefonu a jiných nezbytností, které tyto ženy potřebují. Jsou tedy výborným pomocníkem, který manažerky velice vkusně reprezentuje při firemních schůzkách, na poradách nebo při pracovním obědě. Většinou velice dobře drží tvar a jejich pevné uši zajištují komfortní držení v ruce.

Nejlepší společník do města

kab1Kabelky přes rameno jsou velice oblíbené u studentek a u žen, které se vypravily za nákupy. Mají totiž velice praktické využití a jsou dostatečné prostorné. Díky dlouhému popruhu je můžete nosit pohodlně na rameni a máte tak volné ruce. Bývají také ploší a měkčí než kabelky do ruky. Takže vám nijak nepřekážejí při prohlížení si vystaveného zboží.

Velký úložný prostor

Velké kabelky jsou nejoblíbenějším společníkem maminek a studentek, které je používají místo aktovek. Díky jejich velikosti pojmou vše potřebné a ještě tam najdete mnoho místa pro notebook, skripta, penál nebo sešity. Maminky je zase mohou využívat coby přebalovací nebo nákupní tašku.

Malé kabelky

Malé kabelky jsou výborným společníkem třeba do hotelu, kde je využijete jako takové „příruční“ zavazadlo. Například, když si odběhnete z pokoje na hotelovou snídani a potřebujete někam uschovat klíče, telefon a peněženku. Nebývají tak okázalé jako například kabelky psaníčka, která jsou určena pro večerní příležitosti a jsou proto pro tyto příležitosti nevhodné.

Crossbody

Crossbody, jak už název napovídá, je kabelka s velice dlouhým popruhem, přizpůsobená k tomu, aby jste ji mohli nosit křížem přes tělo. Největší oblíbenosti se těší u mladých slečen, které ji nejčastěji nosí místo batohu a aktovek do školy. Je ideální na výlety a sportovní aktivity, protože se velice pohodlně nosí. Dobrou službu vám jistě dámská kabelka crossbody udělá i při koncertech a na festivalech, kde je zapotřebí mít volnost pohybu, ale zároveň s tím chcete mít své věci při sobě.

Když se řekne ples a když se řekne večírek

Malé kabelky neboli psaníčka, mohou být výraznou ozdobou vašeho outfitu nebo naopak nenápadně doplňovat okázalé róby. Jsou vytvořeny tak, aby pojmuly jen to nejnutnější, protože se předpokládá, že je vytáhnete pouze na večírek, nebo ples, kde není potřeba sebou nosit tolik věcí.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]