Jednoduché tipy na to, jak urychlit vstřebávání modřin

Modřiny, známé jako fialové skvrny. Jedná se o hromadění krve pod kůži, kdy některé modřiny mohou být fialové, jiné žluté nebo hnědé barvy. Fleky se vytvářejí na kůži a nehtech, způsobené jsou traumatem, které vede k úniku malého množství krve do kůže. Obvykle modřiny mizí postupně, ale mohou být bolestivé a ošklivé. Určitě to není druh zdobení, o který by někdo stál. Na modřiny lze nanášet i mastičky, které pomáhají s rychlejším hojením. Přinášíme vám 3 jednoduché tipy, jak postupovat v případě modřin.

Ledování

Jedná se o snadný a rychlý způsob, jak se zbavit čerstvých modřin. Led pomáhá snížit přívod krve do oblasti modřiny, čímž se sníží její rozsah i zbarvení. Vhodné je krouživými pohyby masírovat oblast modřiny kostkou ledu. Pokud je modřina hodně bolestivá, provádějte ledování velmi opatrně, jemně a kostku ledu zabalte do hadříku. Led by měl působit na tuto oblast po dobu tří až pěti minut. Pak hodinu vyčkat a postup opakovat.

Teplé obklady

Na modřiny ne starší než 24 hodin mohou dobře působit i teplé obklady, protože teplo zase pomáhá s odstraněním vytvořených sraženin. Pokud dáte přednost této metodě před ledováním, namočte hadřík do teplé vody a přiložte na modřinu a nechte 20 minut působit. Po jedné hodině pak postup znovu zopakujte a přiložte teplý obklad.

Masti a gely na modřiny

Existují různé masti a gely na modřiny. Mohou být i na bylinkové bázi. Výtečná je například arniková mast, která se nanáší masážními pohyby. Mimo modřin je tato mastička vhodná také k péči o kůži u osob s otoky nohou při křečových žilách. Mimo to najdete i spoustu mastiček a gelů, které potlačují otoky, záněty, stabilizují cévní stěny a urychlují hojení modřin.

Obrázky: verywellhealth, healthline