Máte problémy s otékáním těla? Zjistili jsme, co je reálnou příčinou a také, jak se toho zbavit během 24 hodin

Pokud vás trápí otékání těla, může to být kvůli tomuto důvodu. Nebojte se, dá se toho docela jednoduše zbavit.

Všimli jste si toho, že máte docela velký problém dostat se do oblečení, nebo se vám prstýnek zaseknul v prstu? Může to být tím, že trpíte zadržováním vody. To se odborně nazývá edém a vysvětluje se to tím, že tělo ukládá více vody než vylučuje a to hned z několika důvodů. Voda totiž představuje asi 60 % celkové hmotnosti, ale u lidí, kteří trpí zadržováním to je mnohem více.

Příznaky edému

  • Otok – Lidé, které trápí zadržování tekutin, se často budí s oteklými víčky. Také mohou pociťovat otoky nohou, rukou a někdy i jiných částí těla.
  • Změna hmotnosti – Také mohou tito lidé pozorovat, že jejich hmotnost tak nějak kolísá, dokonce někdy během jednoho dne. A i po lehkém jídle se mohou cítit nafouklí.

Příčiny edému

  • Hormony – Během menstruace a nebo těhotenství se většina žen cítí nafouklá, protože kolísání hormonů způsobuje zadržování vody.
  • Dlouhé stání – U lidí, kteří pracuje pouze ve stoje nebo kteří si zkrátka za celý den nesednou, se často vyvine edém.
  • Léky – Některé léky, které jsou určeny na vysoký tlak, kortikoidy a nebo hormonální terapie mívají často jako vedlejší účinky právě otoky.
Fotografie: Pexels

Domácí prostředky

  • Petržel – Zkuste přidat několik lžiček sušené petrželky do šálku vody, přiveďte k varu a nechte 10 minut vychladnout. Tento nápoj potom konzumujte třikrát denně.
  • Citronová šťáva – Smíchejte si polévkovou lžíci citronové šťávy s horkou vodou a poté přidejte trochu medu. Konzumujte několikrát denně třeba celý týden a uvidíte, že se vám za pár dní uleví. Tento způsob ale nepoužívejte, pokud trpíte například na pálení žáhy.
  • Jablečný ocet – Tento zázrak pomáhá vyrovnávat hladiny sodíku, což pomáhá při zadržování tekutin a také doplňuje tělesné zásoby draslíku. Smíchejte 1 lžičku jablečného octa se sklenicí vody a pijte dvakrát denně.
  • Pampeliška – Toto je rostlina, která napomáhá při tvorbě moči v těle a také je výborným zdrojem draslíku. Přidejte 1 čajovou lžičku sušené pampelišky do vlažné vody a louhujte 10 minut a poté můžete konzumovat několikrát denně.
František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*