Jednoduchý recept na kuřecí palačinky zvládne i naprostý amatér

Milujete chuť drůbežího masa? Ve vašem jídelníčku nesmí chybět a rádi ho upravujete na mnoha způsobů? Zkuste kuřecí palačinky. Možnost pro toho, kdo by chtěl konečně vyzkoušet jak jinou úpravu masa, tak i palačinek. Možná jste ještě neslyšeli o báječném receptu, pomocí něhož vytvoříte naprosto úžasně chutné a křupavé jídlo. Už po prvním kousnutí si ho zamilujete a na vašem jídelníčku se začne pravidelně objevovat. Navíc ho jistě ocení i vaši blízcí, i když třeba ke kuřecímu masu nemají tak kladný vztah jako vy.

Rychlé, jemné a křehké

Kuřecí maso, resp. kuřecí prsa, dnes patří mez nejpopulárnější druh masa na světě. Kuchaři po celém světě se ho snaží upravovat do dokonalých podob, které pohladí nejen náš jazyk, ale také naše oči. Proč je vůbec kuřecí maso tak oblíbenou volbou? Z jednoho prostého důvodu, příprava kuřecích prsou je velmi rychlá a vyniká svou jemností a křehkostí.

Dnes pro vás máme připravený recept, který všechny výše uvedené parametry splňuje. Příprava je jednoduchá, rychlá a zvládne ji téměř každý, kdo se v kuchyni umí aspoň trochu otáčet.

Seznam ingrediencí

Pojďme se nyní podívat na ingredience, které budete pro přípravu tohoto receptu potřebovat. V žádném případě se nemusíte bát, že by šlo o nějaký náročný nákup. Jste-li připraveni, tak zde je seznam ingrediencí: 1 balení kuřecích prsou, 1 cibule, 1-2 vejce, 1 polévková lžíce majonézy, 1 polévková lžíce mouky, 3-4 lžíce oleje, sůl a pepř.

Postup přípravy kuřecích palačinek

Kuřecí prsa umyjte a naporcujte na drobné proužky. Nakrájejte si nadrobno cibuli a smíchejte ji s kuřecími proužky. Přidejte sůl, pepř a nechte dvě hodiny marinovat. Po dvou hodinách přidejte do směsi vejce. Přidejte také majonézu, mouku a vše důkladně promíchejte.

Připravte si pánev a rozehřejte olej. Postupně vkládejte pomocí lžíce směs a opékejte z každé strany 2-3 minuty, dokud palačinka nezezlátne. To je vše, pak už stačí jen krásně naservírovat. Přejeme dobrou chuť.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]