Zázvor často bývá nedoceněný, jeho kořen má přitom pro tělo velice pozitivní léčivé účinky. Díky těmto jednoduchým radám si zázvor již nebudete muset kupovat.
Zázvor je jedním z nejlepších přírodních léků. Je možné ho využívat na široké spektrum nemocí. Mnoho lidí si všimlo, že účinky zázvoru jsou efektivnější, než když by brali léky na předpis. Kromě léčivých účinků má konzumace zázvoru pozitivní vliv na lidské tělo i v rámci prevence různých nemocí, říká lékařka Katherine Marengo.
Léčí žaludeční potíže
Jeden z nejlepších benefitů zázvoru je právě jeho léčba žaludečních potíží. Jeho účinky ocení zejména lidé trpící různými problémy se zažíváním. Zázvor totiž pomáhá urychlovat vyprazdňování žaludku, a tím pozitivně působí na nepříjemnosti způsobené po konzumaci jídla. Dopřejte si tedy například zázvorový čaj a brzy se vám uleví od těžkého žaludku.
Zázvor snižuje bolest
Další pozitivní vlastnost této rostliny ocení zejména sportovci a lidé, kteří se intenzivně věnují cvičení a různým pohybovým aktivitám. Konzumace zázvorového kořenu pozitivně působí na bolesti svalů a kloubů. Snížení pocitu bolesti opět mohou ocenit i ženy, jež trpí bolestivou menstruací. Tuto bolest snižuje zázvor stejně efektivně jako chemické léky.
Pro všechny tyto účinky zázvoru je nutné ho konzumovat. Na výběr je hned několik možností. Mezi nejvíce populární patří zázvorové čaje. Zde stačí zázvor nastrouhat a zalít horkou vodou. V tu chvíli máte čaj hotový. Samotný zázvorový kořen je vhodný jako doplněk stravy nebo může fungovat jako koření při vaření.
Mějte nekonečnou zásobu zázvoru
S pomocí těchto jednoduchých rad budete mít doma stále zásobu zázvoru. K jeho pěstování stačí zajít do zahradnictví a pořídit si ho. Ideální bude nějaký bio, u kterého nejsou používány chemické inhibitory růstu. Poté budete potřebovat jen vhodnou zeminu a květináč. Ten by měl být veliký, ale mělký, jelikož kořeny zázvoru rostou vodorovně, nikoli do hloubky. Květináč můžete umístit klidně na okenní parapet.
Vypěstujte si zázvor sami doma
Zakoupený kořen doma namočte přes noc do vody. Druhý den dejte do květináče zeminu a kořen do ní zasaďte. Snažte se o to, aby vám z hlíny trčely zelené klíčky, někdy nazývané jako očka. Po zasazení zázvor pořádně zalijte. Květináč poté umístěte na teplé místo, na které zároveň nebude přímo svítit slunce. Poté už stačí zázvor pravidelně zalévat a pár týdnů počkat, než se klíčky více rozrostou. Mezi největší výhody zázvoru patří to, že pokud si kousek kořene odkrojíte, zbytek rostliny poroste dále.
Zdroj: Healthline, GardenersWorld, GardeningKnowHow
Napište komentář