Jsou vaše zlaté a stříbrné šperky zašlé a vypadají nevzhledně? Stačí je ponořit do této směsi a budou jako nové přímo ze zlatnictví!

Šperky jsou nejenom zajímavou ozdobou, ale jsou také módním doplňkem, stejně jako nelze zapomínat ani na to, že se dají považovat i za určitý symbol bohatství a luxusu. I když jsou vyrobeny z ušlechtilých materiálů, je třeba počítat s tím, že dříve nebo později začnou ztrácet svůj dokonalý lesk. To není nic výjimečného a je třeba s tím počítat. Stalo se tomu i u vašich šperků? Nezoufejte, jelikož krásu jim opět dodáte celkem snadno.

Potřeba budou jenom věci, co máte doma

Ano, můžete využít služeb zlatnictví nebo specializovaných firem, které se soustředí na čištění šperků. Nutno ale říci, že zde zaplatíte nemalé peníze. Nehledě na to, že na výsledek můžete čekat i několik dní. Tento náš osvědčený postup je mnohem jednodušší. Budete muset čekat jenom pár minut a čištění šperků bude zdarma. To proto, že stačí vzít několik věcí, které máte běžně doma.

Co si připravit?

Jdeme na to. Možná nebudete věřit, že s několika obyčejnými věcmi můžete dosáhnout opravdu unikátních výsledků. Ale je tomu skutečně tak. Stačí to vyzkoušet a uvidíte sami. A co vše budete potřebovat? Toto je soupis věcí, bez kterých se neobejdete.

  • 1 lžíce jedlé sody
  • 1 lžíce soli
  • 1 lžíce přípravku na mytí nádobí
  • 1 sklenice vody

A dále už jenom kousek aluminiové folie. Tedy kousek alobalu, který je také nezbytnou součástí daného postupu. Když vše máte, podívejte se dále na to, jak se vším naložit. Složitostí se nebojte.

Jak na to? Jdeme na to!

Nejprve je třeba zahřát si vodu. A to buď v hrnci, nebo můžete použít i mikrovlnnou troubu. Jakmile je voda teplá a ve sklenici, dáte na její dno kousek alobalu – tedy hliníkové folie. V tu chvíli máte základ připravený. Nyní už stačí pouze nasypat a rozmíchat všechny suroviny v dané tekutině. Díky tomu, že je teplá, budou rozpustné velmi dobře.

Nyní už nic nebrání tomu, abyste do dané nádoby vložili vaše šperky. Pamatujte na to, že všechny musí být ponořené. Zde je nechte zhruba 5 – 10 minut. Nechte pracovat danou tekutinu, která je doslova zázrakem vyčistí. Poté už je jenom vyndejte, opláchněte čistou vodou a utěrkou osušte. Vypadají dokonale.

Nejenom na vaše šperky

Tímto způsobem nemusíte čistit jenom vaše šperky, jelikož je možné vyčistit i cokoliv jiného, co má zašedlou barvu. Může se jednat třeba i o různé mince, stejně jako různé památky a ozdoby, které doma máte a už nevypadají tak, jako když jste je koupili, nebo dostali.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]