Káva s kardamomem zaujme nejenom skvělou chutí. Má i blahodárné účinky na zdraví

Už jste ochutnali kardamom? Pokud ne, je čas ho vyzkoušet. Skvěle vylepší vaši ranní kávu a hlavně má blahodárný vliv na vaše zdraví. přitom působí velmi nenápadně. Jedná se o koření, které je získáváno z plodů rostlin Elettaria a Amomum z čeledi zázvorníkovitých. Koření pochází z Indie a kromě toho, že má zajímavou chuť a také vůni je rozhodně unikátní i tím, jak blahodárně působí na váš organismus.

Každý den v menším množství

Pokud chcete prospět svému tělu, není nutné ládovat se kardamomem od rána do večera. Stačí jenom pravidelnost a sami uvidíte, jak prospěšné toto koření vlastně je. Vaše tělo se bude měnit doslova ze dne na den k nepoznání. Použít ho můžete přímo do vaší ranní kávy. Stačí k ní přidat pár daných semínek v celku a nechat je spolu s kávou louhovat. Nebo můžete přidat mletou variantu, kterou v kávě rozmícháte a poté vypijete. Je to na vás. Uvidíte, že tak vylepšíte vůni a chuť kávy, stejně jako vylepšíte fungování svého těla. Podívejte se na to, jak přesně.

Vyčistí vaše tělo

Díky látkám, které jsou v kardamomu obsaženy dokážete velmi dobře a také velmi efektivně vyčistit vaše tělo. Odplavíte z něho všechny nežádoucí látky, jako jsou třeba volné radikály či těžké kovy. Výrazně tak ulevíte hlavně vnitřním orgánům jak v podobě vašich jater, tak výrazně ulevíte například také vašim ledvinám.

Zlepší trávení

Trávení je velmi důležitý proces, při kterém se efektivně zpracovává potrava. Využijí se z ní důležité látky a zbytek je vyloučen. Správné trávení je spojeno také s eliminací nadýmání a různých bolestí. Na toto všechno dokáže kardamom velmi pozitivním způsobem působit. Také je jeho pozitivem zvýšený tok žluči, která samotným trávicím postupům přímo napomáhá.

Eliminuje chudokrevnost

Především díky obsahu železa dokáže pomáhat těm, kteří trpí takzvanou chudokrevností. Anémie se projevuje jak příliš bledou kůží, tak i častým vyčerpáním. Kdo bude mít ve svém jídelníčku kardamom pravidelně, ten výrazně zlepší jak svou přirozenou barvu, tak výrazně zlepší i svou klasickou fyzickou kondici.

Odstraní bakterie z úst

Máte problém s tím, že se ve vašich ústech objevují bakterie, které mohou způsobovat jak nevábný zápach, tak i zdravotní problémy? Používejte kardamom, který je považován za přírodní antiseptikum. To v praxi znamená, že dokáže bakterie nejenom ve vašich ústech zahubit. Váš dech bude dlouhodobě svěží a ústní dutina bude podstatně zdravější.

Zvyšuje imunitu

Imunita je velmi důležitá ve chvíli, kdy chcete bojovat proti celé řadě různých nemocí. Díky silné imunitě se nemusíte bát běžného nachlazení. A pokud už chřipku máte, tělo si s ní velmi rychle poradí. Svou obranyschopnost posíláte právě ranní kávou, do které přidáte tolik důležitý kardamom.

Prospívá psychice

Nejenom, že dokáže dobře eliminovat nespavost, která se projevuje častým buzením, nebo nemožností usnout. Nezapomínejme také na to, že kardamom eliminuje také psychické problémy, bojuje proti depresím a celkově dokáže podporovat vaši pozitivní náladu.

Ochraňuje pokožku

Přidávejte si kardamom do ranní kávy a výrazně tak prospějete své pokožce. Toto koření má velmi blahodárný vliv na její ochranu. Primárně ji chrání před stárnutím, což je velmi dobrá zpráva pro každou ženu. Také nelze zapomínat ani na její přirozenou ochranu proti různými vnějšími vlivy, jako je i ochrana proto UV záření přicházejícího se slunečními paprsky.

Pomáhá vlasům

Opět jedno pozitivum, ze kterého budou nadšené především ženy. Kardamom totiž prospívá i vlasům. V první řadě jim pomáhá v tom, aby byly silné, odolné a zdravé. To se následně pozitivně podepisuje hlavně na jejich kráse, jelikož takové vlasy jsou následně krásně hebké a lesklé. Takové, jako mají být.

Nejenom do kávy

Kardamom samozřejmě nemusíte využívat jenom tím způsobem, že pomocí něho budete vylepšovat svou kávu. Nezapomínejte také na to, že ho můžete používat třeba i při vaření. I když pochází z Indie, rozhodně to nejsou jenom exotická jídla, kde může najít své nezastupitelné místo. Najde uplatnění i v mnoha jiných pokrmech.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]