Zemřel důchodce a milionář Ronald Butcher. Své dědictví odkázal muži, který mu zdarma vyčistil okapy

Fotografie: Pixnio

„Osamělý“ důchodce, jehož tělo leželo téměř dva měsíce v rozkladu, byl středem velkého sporu o téměř 18 milionů korun kvůli své závěti.

Ronald Butcher byl muž z Anglie, který během svého života nashromáždil solidní jmění. Zemřel ve věku 75 let v roce 2013. Několik měsíců před svou smrtí však sepsal závěť. Rozhodl se, že své rodině nedá ani haléř, a odkázal celé své jmění cizímu člověku. Rodina byla rozzuřená, když zjistila, co muž udělal. Očekávali, že z více než dvou set milionů korun na Ronaldově bankovním účtu dostanou svůj díl koláče.

Opravdu nečekané dědictví

Ronald Butcher, uzavřený a tichý člověk, zemřel ve svém domě v Enfieldu na severu Londýna ve věku 75 let. Rodina okamžitě začala spekulovat, že Ronalda musel někdo podvést, a netrvalo dlouho, než přišli na to, kdo peníze dostal. Když Ronald vážně onemocněl a začal se blížit konec jeho života, potkal muže jménem Daniel Sharp, který pracoval jako tesař poblíž Ronaldova domova.

Jednou Daniel nabídl, že vyčistí okapy v Ronaldově domě, aniž by za to dostal zaplaceno. Ronald byl tak dojatý laskavým gestem, že pokračoval v pěstování toho, co se mezi oběma muži vyvinulo v úzké a důvěrné přátelství. Ronaldova rodina o Danielovi slyšela, ale sama se s ním nikdy nesetkala. V době po Ronaldově smrti se rodina snažila Daniela najít, po dvou měsících se to konečně podařilo.

Skončil u soudu

Čtyřicetiletý Sharp uvedl, že byl šokován, když se dozvěděl o neočekávaném příjmu, ale trval na tom, že závěť, která rodinu mrtvého vyřadila z jakéhokoli dědictví, je platná. Ronaldova rodina se snažila dosáhnout zrušení jeho závěti. Domnívali se, že muž začal být ve stáří senilní a nevěděl, co dělá.

závěť a advokát
Fotografie: Freepik

Daniel Sharp zase tvrdil, že Ronald byl osamělý člověk a že jeho rodina mu ve stáří nebyla nablízku. Danielovi nepřišlo divné, že se Ronald rozhodl nedat nic ze svého jmění rodině. Případ skončil u soudu, který dospěl k závěru, že Daniel Sharp mluvil pravdu. Ronald byl až do své smrti schopen činit vlastní informovaná rozhodnutí a Daniel Sharp si dědictví ponechal.

Zdroj: Telegraph

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*