Manželův náhlý odchod ji zasáhl. Když ale viděla jeho závěť, ztratila řeč a celý život se jí rozsypal jako domeček z karet

Fotografie: Depositphotos

Závěť bývá většinou převodem veškerých financí a majetku pouze na jednu osobu. Někdy to mohou být dospělé děti, blízcí příbuzní, přátelé nebo taky někdo úplně jiný.

Ztráta živitele rodiny má vždy negativní dopad na vnitřní stav celé rodiny. Psychicky je to velmi těžké. Z materiálního hlediska je to ještě horší, protože zažitý způsob života se v okamžiku převrátí naruby. Můžete jen doufat v to nejlepší, a sice, že vám hroznou dobu pomohou překonat alespoň společné finance. V případě tohoto manželského páru se ale stalo něco, co by mohlo být scénářem pro béčkový film.

Znali se od dětství

Magda s manželem Daliborem vyrůstala ve stejném městě, dokonce ve stejné čtvrti. Chodili do stejné školy. Jenže ona byla o dva ročníky mladší. V tom věku samozřejmě neměli žádný vztah, ani spolu niky nekomunikovali. Dalibor vždycky rád pájel, opravoval zařízení a zabýval se nějakými mikroobvody. Magda si svůj život nedovedla naopak představit bez umění. Poprvé se setkali na narozeninové oslavě kamaráda. Dalibor byl první, kdo s Magdou promluvil, a pak ji nabídl, že jí doprovodí domů.

Začátek nového vztahu

Začátek vztahu bývá vždy snadný a zábavný. Povídali si, hodně se o sobě dozvěděli a chodili na procházky. Asi o deset měsíců později se vzali. Magda si nikdy nepomyslela, že v jejím životě bude ještě někdy někdo jiný. Dalibor Magdu naplnil vším, po čem kdy toužila a brzy se jim narodila dcera. Dalibor si našel dobrou práci, aby dokázal svou rodinu zabezpečit.

Před třiceti lety jste mohli být velmi dobrým odborníkem, přesto jste vydělali pouhou almužnu. Dalibor se proto pustil do podnikání. Koupil levněji a prodal dráž. Jeho láska k exaktním vědám zůstala jen koníčkem. Bylo třeba  vydělat si na živobytí. I Magda se vzdala svých ambicí a začala pomáhat manželovi. Dařilo se jim postarat se o dcerku, ale nebyla to snadná doba a vždy se báli, že jedním rázem přijdou o to, co získali.

Fotografie: Depositphotos

Začali si užívat

O dva roky později se jim narodil syn. Manželé si za tu dobu už trochu uspořádali život, dospěli a nabrali trochu dynamiky. Postavili se na vlastní nohy, přežili dvě těžká období, kdy peníze z bytu prostě zmizely, a otevřeli si vlastní firmu. Později jim děti vyrostly a založili vlastní rodiny. Manželé si konečně mohli dovolit jezdit na dovolenou do zahraničí, chodit do restaurací, na koncerty. Manžel se věnoval lovu a jízdě na čtyřkolce.

Pak ale přišla nemoc, Dalibor začala kašlat a jednoho dne byl hospitalizován. Z nemocnice se už nikdy nevrátil. Jakmile se Magda ze smrti svého manžela trošku vzpamatovala, přišel šok v podobě Daliborovy závěti. Ten zřejmě tušil, že s ním není něco v pořádku, a dokonce napsal dopis na rozloučenou, který byl po celou dobu uložen v právníkově trezoru. Stálo v něm, jak moc všechny miluje a jak moc mu na nich záleží.

Nečekané šokující zprávy

V dopise se také omlouval. Omluvil se, že dceři nic neodkázal, protože už má dobrého manžela, vlastní byt a auto. Jeho syn by mu měl také odpustit, mu dal vynikající vzdělání a správné znalosti. Nyní si dobře vydělává. Nejvíce slov však bylo adresováno Magdě. Svou polovinu firmy a dokonce i část peněz odkázal neznámé ženě, které je podle jeho slov potřeboval více.

Fotografie: Depositphotos

Magda nakonec zjistila, že Eva, mladá a hezká dívka, ve věku jejich syna byla Daliborovou dlouhodobou paralelní partnerkou a milenkou, se kterou trávil veškerý svůj volný čas, který vydával za čas strávený se svými přáteli anebo koníčky. Eva byla Daliborovo rybaření, čtyřkolky i výlety. Magdalena nikdy nepochopila, proč se s ní manžel nerozvedl, a nezačal žít nový spokojenější život. Odpověď na své otázky už nikdy nedostane.

Zdroj: Takprosto

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]