Lstivá vdova vyzrála na poslední přání svého zesnulého muže

Fotografie: Depositphotos

V závěti si může každý člověk stanovit spoustu požadavků na to, jak má být naloženo s jeho majetkem. Vychytralá žena však přišla na výhodnou kličku.

Poslední vůle může být stanovena obecně nebo dosti konkrétně, což dává jednotlivci velký prostor pro určení toho, co se stane s jeho jměním. Pokud však určíte v závěti podmínky příliš obecně, dáváte tím ostatním možnost vaše přání obejít. Někteří lidé si však dokáží poradit i s takovou vůlí, která je stanovena dosti konkrétně. Podobně to udělala tato vdova, která si přišla jednoduchým trikem na hezké peníze.

Fotografie: Unsplash

Chtěl být pohřben s celým svým bohatstvím

Když ležel manžel zmíněné ženy na smrtelné posteli, přál si, aby mu do jeho rakve nechala manželka vyskládat všechny jeho našetřené peníze. Podle slov vdovy byl po celý život velmi hamižný a pořádný skrblík. O své těžce vydělané peníze se nechtěl s nikým dělit, ani s ní, a proto měl vlastní bankovní účet. Žena samozřejmě s podmínkou souhlasila, aby svému muži ulehčila odchod z našeho světa.

Fotografie: Unsplash

Jakmile se však plánoval pohřeb, uvědomila si vdova, že by si jeho peníze mohla za jistých okolností ponechat. Na obřad dorazila oděna v černém, jak se sluší a patří. Za svého zesnulého muže opravdu truchlila a celou dobu ronila slzy, zatímco poslouchala kněze pronášet řeč za jejího manžela. Na klíně přitom měla krabici od bot, v níž bylo celé nebožtíkovo jmění, které mu hodlala vložit do rakve.

Peníze jí stejně zůstaly

Když mělo být víko přiklopeno a zesnulý spuštěn do země, přiskočila vdova a dala svému muži na hruď zmíněnou krabici od bot. Zatímco jí známí vyjadřovali soustrast, přemýšlel nebožtíkův přítel nad tím, co bylo v oné krabici. Po obřadu mu to nedalo a zeptal se ženy, jaké věci vložila svému muži do rakve. Ta upřímně odpověděla, že v krabici byly všechny peníze, které měl její muž na svém účtu.

Fotografie: Unsplash

Jelikož přítel dobře znal jejího manžela, začal se chytat za čelo, jelikož nemohl uvěřit tomu, že by byl až takový skrblík a chamtivec. Protože však věděl, jak byl ke své ženě zlý, řekl jí, že si ty peníze raději měla nechat. Ta mu s nepatrným úsměvem na rtech odpověděla, že má své peníze na svém účtu. V ten okamžik zůstal muž zmatený a nechápal, jak mu mohla celé jmění vložit do rakve a přitom jej mít na účtu.

Vdova začala vysvětlovat, že chtěla svému muži splnit jeho poslední přání za každou cenu. Aby jí však nebylo líto nějakého svého kufříku, rozhodla se dát peníze právě do krabice od bot. Do ní se však všechny nevešly, proto raději vybranou hotovost vložila na svůj účet a manželovi na dotyčnou částku vypsala šek. Ten teď leží v krabici od bot spolu s nebožtíkem v rakvi, který si jej může kdykoliv vybrat.

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]