Kočka nejen jako domácí mazlíček. Na člověka působí celou řadou pozitivních vlivů

Fotografie: Depositphotos

Kočka je součástí lidských domácností již po celá staletí. Tento čtyřnohý mazlíček byl především na vesnicích ceněný pro schopnost lovit myši a ochránit tak obydlí před nevítanými hlodavci. Postupem času se staly kočky věrnými společnicemi do nepohody. Nyní vám osvětlíme několik příznivých účinků, které tato kočičí stvoření mají.

Kočičí psycholog

V momentu, kdy nebudete mít zrovna úspěšný den, vaše kočka to jasně vycítí. Je senzitivní vůči negativním emocím, smutku a hněvu. Přiběhne za vámi a okamžitě se s vámi začne mazlit. S láskou si svého kočičího přítele pohlaďte.

Prospěje to vašemu nervovému systému, také odbouráte snadnějším způsobem nakumulovaný stres a ve výsledku se budete cítit o mnoho lépe.

Důvěryhodnost a rozvoj komunikace

Kromě jiného odborníci tvrdí, že lidé vlastnící kočky jsou pro druhé mnohem důvěryhodnější než jiní. Dokonce se tvrdí, že muži bývají k ženám s kočičími mazlíčky mnohem otevřenější. To však musí každý posoudit individuálně. Kočky údajně podporují i lepší mezilidskou komunikaci a rozvoj inteligence.

Lepší zdravotní stav a absence osamělosti

Fotografie: Depositphotos

Lidé, kteří mají doma kočky, také bývají dle nejrůznějších zjištění méně nemocní než ti, co je nechovají. Tato zvířata dokážou působit blahodárně jak na duši, tak na tělo.

Existuje dokonce cílená terapie s kočkami, jež se nazývá felinoterapie. Je to obdoba canisterapie (terapie s pejsky). Nedávno rovněž vědečtí pracovníci zjistili, že život s kočkou v bytě by se dal přirovnat k soužití v manželství. Kočky jsou schopné předat svému majiteli mnoho lásky, souznění a něhy. S nimi se nebudete cítit nikdy opuštění.

Kočky vycítí dobro i zlo

Fotografie: Depositphotos

Jelikož jsou kočky velmi citlivá stvoření, dokážou stejně jako psi vycítit u lidí dobro i zlo. Poznají hodného člověka a rády k němu přijdou pro pohlazení.

V případě, že zaregistrují cokoliv negativního, mohou se spíš dotyčného stranit. Tito čtyřnozí mazlíčkové jsou tedy dokonalými společenskými detektory.

Posílená imunita dětí a pokojný spánek

Fotografie: Depositphotos

Chov koček se doporučuje i v rodinách, kde vyrůstají malé děti. Díky nim budou mít vaši potomkové menší dispozice k vzniku alergií, také bude posílen jejich imunitní systém a mohou se vyhnout i rozvoji astma.

Pakliže míváte problémy s usínáním a spánkem obecně, uléhejte vedle vaší kočky. Ta má mimořádné schopnosti vaše spaní velmi zkvalitnit. To dokázaly i výsledky jistých studií.

Kočka jako ochránce rodiny

Fotografie: Depositphotos

Kočky sice nemohou působit jako hlídači objektů, stejně jako psi, avšak mají úžasnou schopnost varovat svého majitele před nebezpečím. To dokážou s jistotou vycítit, jako většina zvířat.

Mohou vás tak zachránit před požárem, únikem plynu, či jiným problémem, který ohrozí váš život. Kočičí společníci jsou zkrátka nenahraditelní ve všech směrech.