Tento recept rozhodně neznáte a je to chyba! Skvělá mňamka z listového těsta s velmi chutnou náplní. Hotová je za 10 minut

Listové těsto má doma nejspíš každý z vás. Udělejte si z něj skvělou pochoutku, do které si dáte výbornou náplň.

Opravdu nemusíte být skvělí v kuchyni, abyste zvládli upéct tuto skvělou pochoutku. Je to velmi jednoduché a především hotové během několika minut. A především si můžete udělat jakoukoli náplň jen budete chtít. Nezáleží na tom, jestli sladkou a nebo slanou. Tak i tak bude totiž výsledek naprosto perfektní.

Co budete potřebovat

  • 500 g listového těsta
  • 250 g šunky
  • 30 g jarní cibulky
  • 25 g majonézy
  • 30 g másla
  • 200 g taveného sýra
  • dle chuti sůl, pepř a papriku

Nic na tom není

Nejprve si listové těsto rozpulte a jednu část potřete rozpuštěným máslem. Na to dejte nenamazanou část a potřete olejem. Poté znova podélně rozřízněte a naskládejte všechny kousky na hromádku. Pomazaná strana by měla být vevnitř. Nyní si těsto rozválejte válečkem a opět rozřízněte a opakujte. Poté těsto nakrájejte na kousky silné asi 2 cm.

Šunku si nakrájejte co nejjemněji a tavený sýr si nastrouhejte na jemném struhadle. Smíchejte všechny ingredience, přidejte majonézu, sůl, pepř, papriku a nakrájenou jarní cibulku. Důkladně promíchejte. Do středu každého kousku těsta přidejte náplň a okraje slepte k sobě. Každý kousek dejte na plech vyložený pečicím papírem a pečte v troubě předehřáté na 180 stupňů asi 25 minut.

A máte hotovo

Jakmile budou tyto koláčky upečené, už je jen potřete rozšlehaným vajíčkem. Mají velmi neobvyklý tvar a jakmile do nich kousnete, budete překvapení tím, jak křupavé jsou. Náplň je opravdu velmi chutná, ale samozřejmě je jen na vás, jestli si připravíte slanou a nebo sladkou náplň. Přejeme vám dobrou chuť!

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]